Madridban népszerűsíti a magyar kultúrát Tóth Gergő
Spanyolországban népszerűsíti a magyar hagyományokat Tóth Gergő. A hatvani tanár a Hatvany Lajos Múzeummal együttműködve mutatja be madridi diákjainak hazánk kultúráját, népművészetét.
Spanyolországban népszerűsíti a magyar hagyományokat Tóth Gergő. A hatvani tanár a Hatvany Lajos Múzeummal együttműködve mutatja be madridi diákjainak hazánk kultúráját, népművészetét.
A második világháború végén ünnepelt Európa és a világ minden olyan szeglete, amely nem nélkülözte a vért és a könnyeket. A magyar lakosság hihetetlen energiával, reménnyel a szívében kezdett neki az újjáépítésnek. A Magyarországot megszálló szovjet hadsereg árnyékában meghúzódó Magyar Kommunista Párt, a Kelet-Európában alkalmazott metódust követve a kezdeti kudarcok után lépésről lépésre törte át az útjában álló akadályokat. A két világháború közötti rendszert felszámolva, annak felső- és középosztályát kiradírozta a magyar társadalomból.
Életének 77. évében súlyos betegség után vasárnap este elhunyt Farkas Árpád Kossuth-díjas költő, a Magyar Művészeti Akadémia tagja. Kocsis István emlékezése.
Vízkeresztkor elkezdődött a farsang, ami egészen hamvazószerdáig tart. A hagyományok szerint erre az időszakra a mulatságok, a nagy lakomák jellemzőek.
A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük január 22-én: ma azonban nem lehetnek programok, éppen ezért az Ady Endre Könyvtár munkatársai két könyvet is ajánlanak az ünnepre.
A Csűrdöngölő Kulturális Egyesület csaknem 20 millió forintot nyert népművészeti fejlesztésre. Ebből az összegből népi játszóházakat, folklór napokat és táborokat szerveznek majd.
2019 –ben a Kodály Zoltán Értékközvetítő és Képességfejlesztő Általános Iskola 1 millió forintos támogatást nyert az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt Nemzeti Tehetségprogramhoz tartozó pályázaton. A projekt megálmodója és vezetője Borbás Katalin tanító néni volt. 2020 februárjától a képzőművészet területén tehetséges gyerekek részvételével barangoltak a „kodályos” diákok a képző- és iparművészet világában. A világjárvány miatt a pályázatot márciusban be kellett fejezni és csak szeptembertől folytatódott.
Három hónap után bezárt a Munkácsy-kiállítás, ez a kivételes tárlat óriási népszerűségnek örvendett a városban: több mint 200 különböző településről érkeztek ide látogatók, összesen 9383-an tekintették meg a festményeket.
Az utolsó hétvégén nagy volt az érdeklődés a Munkácsy-kiállításra: szombaton 400-an váltottak jegyet, hogy láthassák a képeket.
A Hatvany Lajos Múzeum Baráti Körének Egyesülete aktívan részt vesz a Munkácsy-kiállításon, ugyanis heti szinten 30-40 emberrel segítik a teremőri munkákat. Nem csak ők, hanem több hatvani civil szervezet is csatlakozott a feladathoz.