Idén is megrendezték Monoron az Eagles Kupát Szalai Gábor (VI.dan) és Békássy Csaba (VI.dan) szervezésében. Az eseményen 6 ország, 45 klub 410 versenyzője vett részt. A kétnaposra tervezett verseny első napján a gyerek – serdülő korcsoportok mérkőzéseit tartották meg. A Hatvani Taekwon-do Klub 4 versenyzővel indult ezen a napon. Rigó Dorka nagy küzdelmek árán a dobogó második fokára állhatott. Gyöngyösi Levente számos ellenfelén túljutva formagyakorlatban bronzérmet nyert, majd küzdelemben – kihozva magából a maximumot – szintén a dobogó harmadik fokára állhatott. Szombati Barnabás épp, hogy lecsúszott a dobogóról, Antal Dominik pedig a 5. helyen végzett. Vasárnap az ifi és felnőtt korosztály került sorra. Ezen a napon 6 hatvani versenyző indult: Varga Bíborka – Gazdag Gergő – Angeli Áron – Petró Zoltán – Bali Bálint ifi kategóriában mérkőzött, és mind formában, mind küzdelemben az 5-7. helyeken végeztek. A klub egyetlen felnőtt versenyzője Molnár Márk egy versenyző búcsúztatása után a tavalyi győztest (kick-boksz) leiskolázva szerezte meg az aranyérmet küzdelemben. A versenyzők mögött ezúttal Tóth Tamás ült, míg a klub vezetője (Dudás Attila VI.dan) mindkét napon vezetőbírói beosztásban volt. Az érmek átadásában Harmat László (IX.dan) a Magyar ITF Taekwon-do alapítója, Poós Péter (VII.dan) országos főinstruktor és Fülpesi Tibor (VII.dan) alelnök vettek részt.

Nem csak Monoron teljesítettek jól a hatvani sportolók. A Szerbia Openen is remekeltek a versenyzők. Az újvidéki sportcsarnokban 14 ország, 41 klub, 400 versenyzője sorakozott fel az ünnepélyes megnyitóhoz. A szerb himnusz elhangzása után formagyakorlat versenyszámmal kezdődött a nap. A Hatvani TKD Klub három versenyzővel nevezett. Angeli Áron először indult ilyen rangos versenyen formában, és a dobogó harmadik fokára állhatott. Petró Zoltánt – jó felkészülésének köszönhetően – csak a döntőben tudták legyőzni: forma ezüstérmet szerzett. Küzdelemben a negyeddöntőben a sokkal technikásabb görög – mester – ellenfele búcsúztatta, de így is bronzérmét nyert. Antal Dominik két küzdelmi versenykategóriában is (-55 kg és -50 kg ) indult, mindkét kategóriában remekül küzdve több ellenfelét is búcsúztatva került a dobogóra. Mindkét súlycsoportban bronzérmét szerzett. A végeredmény egy ezüst és négy bronzérem a három versenyzőtől, ami ezen a rangos versenyen nagyon jó teljesítmény.

Fotó és beszámoló: Dudás Attila