Fej-fej mellett küzdött a hatvani és a budakalászi kézilabdacsapat az év utolsó mérkőzésének első félidejében. Csak a második etapban sikerült gólelőnyhöz jutniuk a hazai játékosoknak. A meccs végeredménye 31-27 lett, de az ellenfél nem adta könnyen a győzelmet. Rózsa Veronika csapatkapitány így látta a küzdelmet. – Ez a meccs inkább egy kicsit görcsös volt, mint örömjáték. Azt gondolom, hogy az év végére már a csapat nagy része fáradt. Betegségek és sérülések is voltak. Többen most is betegen vállalták a mérkőzést. Ránk fér a pihenő, és mindenki nagyon várja a karácsonyt és a pihenést – mondta.

A csapat nyolc meccset játszott a hatvani sportcsarnokban. Hazai pályán egyszer sem vesztettek mérkőzést. A hatvani kézilabdások számára komoly kihívást jelentett az idei szezon – erre hívta fel a figyelmet Bárány Zsolt vezetőedző:

„Egy sokkal erősebb csoportba kerültünk, mint amiben voltunk tavaly. Az Északra kerültünk fel. Itt azért sokkal több nívósabb együttes van. A várokozásokon felül teljesítettünk, úgy gondolom, hogy ha kicsivel több szerencsénk van, akkor talán előrébb is lehetnénk valamennyivel a tabellán. De ez, hogy a harmadik helyen tudjuk a telet zárni, én ezzel nagyon meg vagyok elégedve.”

Bárány Zsolt hozzátette, most az a legfontosabb, hogy a csapat kipihenje magát, mert január 6-án már elkezdődnek a felkészítő edzések. A 2023-as szezon első meccsét pedig február 18-án vívják a lányok.