A Hatvan Városi Értéktár Bizottság ismét felhívást hirdetett, várják az ajánlásokat, hogy mi kerüljön a Hatvani Értéktárba. A Magyar Országgyűlés 2012-ben fogadta el a Hungarikum törvényt, amit abból a célból hoztak létre, hogy a nemzeti összetartozást, a települési értékeket és a hazaszeretetet erősítse, így született meg a Hatvani Értéktár – erről is beszélt Szinyei András alpolgármester, a Hatvan Városi Éréktár Bizottság elnöke a Hatvan TV Kommentár műsorában. – Már vannak gondolatok és javaslatok, hogy tovább növelhessük a listát, hiszen fel sem tudjuk fogni, mennyi érték van ebben a városban. Azt gondolom, hogy csodálatos dolog felfedezni múltunkat, a bronzkortól kezdve. Itt voltak a rómaiak, törökök, tatárok is, ezek mind nyomot hagytak. A legfrissebb példa a kapucinus sétány a kolostor falával, ami jogosan már be is került az értékek közé – részletezte.

Kökény Ferenc, a Hatvany Lajos Múzeum intézményvezetője azt mondta: céljuk, hogy a városba látogatók minél jobban megismerjék Hatvant. – Szép barokk stílusban épült a belváros, itt van a templom és a városháza is. Ha az emberek gyerekekkel jönnek ide, általában meglátogatják a vadasparkot is. Ha pedig a múzeumba is bejönnek, nálunk is sok információt hallanak a város múltjáról és kultúrájáról. Úgy gondolom senki nem távozik élmények nélkül Hatvanból – foglalta össze.

A Hatvani Értéktárban eddig 34 tétel szerepel, így például Szent Sebestyén szobra a belvárosi templomnál, a Kisgombosi Öreg Tölgyes, az Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola, a hatvani fehér hímzés, és a hatvani serfőzés tudománya. A helyi értékek bekerülhetnek a Megyei- és Magyar Értéktárba, így lehetőség nyílik arra, hogy ezeket Hungarikummá nyilvánítsák. Az ajánlásokat szeptember 30-ig várják, a jelentkezés feltételeiről bővebb tájékoztató a hatvanymuzeum.net weboldalon található.

Kezdőkép: illusztráció (archív)