A pedagógusnap egy mozgó ünnep, minden év június első vasárnapjában tartják. Ebből az alkalomból gyűltek össze a pedagógusok a Nagy Endre Rendezvényházban, ahol az EMMI, a tankerület és a város kitüntetéseit adták át. Horváth Richárd azt mondta: gyermekkorában nagyon fontos szerepet játszottak az életében a tanárok, iskolás évei alatt nagyon sokat tanult tőlük, külön kiemelte Monori Gézát.  Kitért rá: most, a fia által, szülőként van jelen az oktatásban. Ahogy fogalmazott: a pedagógusokat minden tekintetben meg kell becsülni, meg kell köszönni a munkájukat, mert ők stratégiai szereplői a társadalomnak. Rájuk bízzuk gyermekeinket, ők tanítják és nevelik a jövő nemzedékét, nem végezhetik a feladataikat méltatlan körülmények között.

Ezt követően átadták a „Hatvany Irén kitüntető emlékérem – az ifjúságért” kitüntetést, amit olyan pedagógusoknak ítélnek oda, akik Hatvanban legalább 10 éve, kimagaslóan, példaértékűen dolgoznak a gyermekekért. Elsőként az idén elhunyt Fülöp Andor posztumusz kapta meg a díjat, aki 20 évig tanított a városban, először az Ötös iskolában, majd 2014-től a Kodályban dolgozott. Különleges személyiségével, hatalmas gyermekszeretetével, humorával minden intézményben gyorsan elfogadtatta magát az iskolák diákközösségeiben és nevelőtestületeiben egyaránt. Szakmailag rendkívül felkészült volt, és ezt a tanórai tevékenységében és a tanórán kívüli munkájában is bizonyította. Számtalan eredményt ért el tanítványaival városi, megyei és országos szinten. Sikersportágai a kézilabda, az úszás és a floorball sportágak voltak. Nagyon sok gyermeket tanított meg úszni, akik végtelenül hálásak voltak ezért. Mindenki szerette: gyermek, szülő és pedagógus egyaránt. Osztályfőnökként diákjaiból mindig összetartó, jó osztályközösséget kovácsolt. Kiemelkedő pedagógusi munkáját több alkalommal ismerték el kitüntetéssel. 

A díjat Kobulniczky Eszter vette át, majd bejelentették, hogy az elismeréssel járó pénzjutalomat jótékonysági célra fordítják, ugyanis Fülöp Andor nevével létrehoznak egy alapítványt, ahol a sportban tehetséges gyermekeket támogatják.

Hatvany Irén kitüntető emlékéremmel ismerték el Pető Lászlóné munkáját. A kezdetektől, 1981-től a Hatvani Brunszvik Teréz Óvodában dolgozik, ahol mindvégig magas szakmai szinten végezte a feladatát. Tizennégy éven keresztül tagóvoda vezetőként állt az óvoda élén, tíz esztendeig az intézmény vezetőjeként öregbítette szeretett óvodája hírnevét. Mesterpedagógusként a szakma magas szintű művelője. Tevékenységében fontosnak tartotta a szakmai együttműködést, önértékelésen alapuló folyamatos fejlődést, melyekkel erősítette előre mutató pedagógiai tevékenységét. Magas szinten ismeri és érti a kommunikáció elméleti és gyakorlati oldalát. Segítőkész, nyitott, empatikus személyiség. Képes arra, hogy felismerje a környezetében felmerülő problémákat, szakmai kihívásokat, megfelelő módon reagáljon rájuk, és eközben folyamatosan értékelje a beavatkozás hatásait, felismerje az eredményes eljárásokat. Terjeszti a reflektív gondolkodás szemléletét, fejleszti a szakmai tevékenység elemzéséhez kapcsolódó kompetenciákat. Életútja, innovatív és gyermekcentrikus személyisége, valamint munkássága követendő példa lehet minden óvodapedagógus számára. Augusztus elsejével nyugdíjba vonul.

A rendezvényen több pedagógust is díjaztak: munkájukat tárgy, illetve pénzjutalommal ismerték el, átadták a Pedagógus Szolgálati Emlékérmeket, az Emberi Erőforrások Minisztériumának Elismerő Okleveleit, valamint a Hatvanban végzett pedagógiai munkáért, és pedagógiai munkát segítő tevékenységért a nyugdíjba vonulókat is elismerték. Átadták a díszdiplomákat is, Kalmár Gyuláné gyémántdiplomát, Fehér Zoltánné, Jónásné Labancz Margit és Máté Jánosné aranydiplomát kapott.