Erősen indítottak a hatvaniak, és az első két percet leszámítva folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között. Mindkét csapatra jellemző volt a védekezésből való dinamikus átmenet támadásba. – A 3. perctől kezdve szinte csak mi szereztünk labdát. Így a rendezetlen védelem ellen gyors támadásokkal, zsákolásokkal és triplákkal tudtuk növelni előnyünket. Ez a modern kosárlabda – fogalmazott Robotka Tamás játékos-edző.

Kitért a hatvani gárda hibáira is: többször előfordult, hogy lazán védekeztünk nem álltunk elég közel ezért az elején és az utolsó negyedben több könnyű kosarat engedtünk az ellenfélnek.  A 10 darab hárompontos kifejezetten jó, valamint több esetben gyorsan tudtuk megjáratni a labdát felállt védelem ellen. Végre néhány begyakorolt figura és több szép gólpassz is benne volt a játékunkban. Azonban még a megyei rájátszás 6-os döntője Egerben hátra van, bízunk a minél jobb szereplésben – értékelte Robotka.

Hatvan KK – EKF Amatőr 101:62 (22-16, 23-10, 30-14, 26-22)

Hatvan: KURUCZ 34, Madaras 9/3, TÓTH 33/18, Váraljai, Birtalan

cs.: Jávorszki 10/6, Kiss Bence 8. 6, Robotka 5/3, Kiss Dávid 2

játékos-edző: Robotka Tamás

EKF Amatőr: Kis-Pál 4, Percel 8, SZŰCS 17, Sárosi, Tasnádi 13/3

cs.: KATHI 20

játékos-edző: Tasnádi Bence

Az eredmény alakulása: 4. perc 3-4, 6.p. 9-6, 9.p. 19-14 13.p. 28-18,16.p. 37-24, 18.p. 41-26,

23.p. 53-26, 27.p. 67-30, 35. p. 87-53, 37. p. 89-59

Büntetők: Gege 5/4, Zalán 2/1 szum: 7/5=71%

Vendégek: 3/1=33%

Faultarány: 4:4