Egyre több koronavírus-fertőzöttet regisztrálnak az országban, a karantén feloldását követően most újabb szigorítások lépnek életbe. Hatvanban is nagy figyelmet fordítanak a megelőzésre, így még március elején összeült egy egészségügyi kerekasztal, ahol megbeszélték, hogy milyen intézkedések szükségesek a vírus terjedésének lassítása, és a hatvaniak egészségének megőrzése érdekében. Most újra összehívták a felnőtt háziorvosok, gyermekorvosok, fogorvosok, a kórház, a járási hivatal, a mentőállomás és a szociális szolgálat munkatársaiból álló kerekasztalt, hogy a jövőben meghozandó lépésekről tanácskozzanak.

Horváth Richárd polgármester elmondta, a cél továbbra is az, hogy a lehető leghatékonyabban lassítsák a vírus terjedését. – Egyeztettünk a szakemberekkel, hogy milyen döntéseket hozzunk a városban, annak érdekében, hogy a vírus kevésbé terjedjen. Több lehetőséget is megvizsgáltunk, és a jövőben még nagyobb hangsúlyt szeretnénk fektetni az alapvető higiéniai szabályok betartására – részletezte a polgármester.

Rosta Ildikó, az újszülött-, csecsemő- és gyermekgyógyászati osztály osztályvezető főorvosa kifejtette, a kórházban is nagy figyelmet fordítanak a megelőzésre. – Fontos, ha a vírus tüneteit észleljük, azonnal forduljunk orvoshoz, illetve ne menjünk közösségbe. Azt látjuk, hogy az esetszám az utóbbi időben megnövekedett. Ez annak köszönhető, hogy a nyár folyamán az emberek felszabadultak a tavaszi megszorítások alól és több emberrel találkoztak. A statisztikából viszont azt látjuk, hogy a súlyosabb esetek száma nem növekedett – részletezte Rosta Ildikó.

Több intézkedést is hozott már az önkormányzat a vírus terjedése alatt. Így korábban Horváth Richárd polgármester jelezte a kórház főigazgatójának, dr. Stankovics Évának, hogy az önkormányzat szeretne segíteni a koronavírus elleni védekezésben, és megvásárolna egy PCR gépet. Ez 18 millió forintos felajánlást jelentett. Emellett az önkormányzat két alkalommal is osztott szájmaszkokat a hatvaniaknak. Az egészségügyi dolgozókat is segítették, a mentősöknek ózongenerátort, a háziorvosoknak és a fogorvosoknak pedig germicid lámpákat vásároltak, illetve C-vitamin csomagokkal látták el őket. Az intézményekben kézfertőtlenítőket helyeztek ki, a rendezvényeket lemondták, hogy minél kevesebbre szorítsák a személyes kontaktusokat. A szociális szolgálat pedig folyamatos munkában volt, élelmiszert és gyógyszereket vásároltak az időseknek, és a postán is elintézték az ügyeiket.