Magyarország hivatalosan is belépett a COVID-19 vírus második hullámába, a fertőzöttek száma napról napra emelkedik. Ezzel egy időben indult meg az élet az óvodákban és iskolákban is, s az őszi, hűvösebb idő egyébként is több náthás, megfázásos megbetegedéssel jár. Déry Károly háziorvos arra hívta fel a figyelmet, hogy a szülőknek kiemelt felelőssége van abban, hogy a járvány ne kerüljön be a közösségekbe, a gyermekeket betegen semmiképp sem szabad iskolába, óvodába vinni. – Nagyon fontos, hogy tüneteket produkáló gyerek ne kerüljön be közösségbe a járvány terjedésének megfékezése érdekében. A COVID-19 vírus sokkal drámaibb tüneteket produkál mint egy átlagos megfázás. Magas lázzal, erős köhögéssel, gyengeséggel és fáradékonysággal jár. Bárki, akinek tünetei vannak, az ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát – közölte Déry Károly.

A háziorvos hozzátette: nagyon fontos komolyan venni a már korábban kihirdetett higiéniás szabályokat, így tehát sokat számít az alapos és rendszeres kézmosás és kézfertőtlenítés, a szájmaszk szakszerű használata és a távolságtartás is.

Déry Károly beszámolt arról is, hogy februárban – márciusban általában tombol az influenzaszezon, de idén ez másképp alakult, elmaradtak a tömeges megbetegedések. Ennek egyik oka az volt, hogy az emberek fokozottan betartották a higiéniai szabályokat, alaposan kezet mostak és kerülték a tömeget. Ezt most, a koronavírus-járvány második hullámában is hasonlóképp kell tenni.

Kezdőkép: archív