Hetek óta a hatvani kórházban dolgozik Zacher Gábor, aki legutóbb a Hatvan Tv Kommentár című műsorában nyilatkozott a világjárvány aktuális helyzetéről.

A sürgősségi szakorvos pontos képet lát arról, hogy miként tartják be a hatvaniak a karantént. – Nem lehet elégszer hangsúlyozni a „Maradj otthon” kampány fontosságát. Épp a kórházból tartottam ide a stúdióba és láttam, hogy az egyik sarki bolt előtt egymáshoz közel hosszú sorban álltak az emberek. Úgy tűnik, hogy még mindig nehezen értjük meg, hogy ez a vírus nem ismer kegyelmet, egyáltalán nem bízhatja el magát senki, nem érdemes kockáztatni. El kell fogadni, hogy egyelőre nem lehet másképp lassítani a vírus terjedését csakis a személyes kontaktusok csökkentésével – jelentette ki Zacher Gábor.

 

A toxikológus főorvos hangsúlyozta azt is: a karantén valószínűleg még 2-3 hónapig is eltart, de biztosat jelenleg senki sem tud mondani, sok múlik most az emberek fegyelmezettségén. – A karantén élménye mindenkire másképp hat. Nagyon fontos ebben az időszakban a mentális felkészültség, tudatosabban kell élni ebben az időszakban. Sokat jelent, ha valaki minden napját pontosan előre megtervezi, órarendet épít fel, amihez aztán tartja magát. Jelenleg rengeteg ember küzd szorongással, különböző bizonytalanság-érzéssel. Ezek könnyen maga alá ránthatják azokat, akik egyébként is hajlamosak valamilyen függőségre. Ilyen körülmények között esténként könnyen lecsúszik egy-egy üveg rosé, de a nyugtatószerekhez is többen nyúlhatnak – fogalmazott a toxikológus főorvos.

Zacher Gábor a műsorban beszámolt arról is, hogy szabadidejében a Zagyva-parton szokott futni, szerinte a sport nagyon sok stresszt oldhat ezekben az időkben is, mindenkit mozgásra buzdít. Emellett kitért arra is, hogy a kórházban felelősségteljesen és felkészülten kezelik a járványügyet, egyelőre pozitív COVID-19-es fertőzött nincs az intézményben. A szakember kifejtette azt is, hogy nagyon hasznos az a PCR gép is, amelyet a hatvani önkormányzat vásárolt meg a kórháznak néhány héttel ezelőtt. – A berendezés segítségével gyorsan és hatékonyan el tudjuk különíteni azokat a betegeket, akiknél felmerül a koronavírus gyanú. Így biztonságosabbá válnak az egyéb kórházi kezelések, ellátások is. Leginkább akkor lesz ennek a gépnek nagy szerepe a mindennapokban, amikor a tömeges megbetegedések szintjére léptek az esetszámok – közölte Zacher Gábor.