Január negyedikén játszotta első idei mérkőzésüket a Hatvani KK. A Pest megyei bajnokság B1 csoport 5. fordulóját Budapesten tartották, ahol a Bikák KK ellen léptek pályára a hatvaniak. – A listavezetőhöz voltunk hivatalosak, akik eddig minden mérkőzésüket megnyerték és jóval száz pont felett termeltek. Ennek ellenére a 21. percben még csak 40-36 volt az állás, ami szorosabb végkifejletet sejtetett. Az eredmény végül több mint 30 pontos különbség lett.

Ennek okait Robotka Tamás játékos, edző úgy ítéli meg, hogy rengeteg volt a kihagyott tiszta dobás. Ezen kívül, hogy negyedenként kb. 5-5 eladott labdát sikerült összehozniuk. A legfőbb ok – Robotka szerint – mégis egyszerű: jobb volt az ellenfél. – Mindkét irányító és mindkét center nagyon ügyesen játszott, ráadásul az egyik bedobójuk minden helyzetből mindent bedobott – 6 tripla, 10/6 büntető és 9 középtávoli, illetve ziccer. Nagyon dinamikusan védekeztek, hihetetlenül robbantak ki egy-egy labdára, jól fejlődtek fel támadásba, azaz az előre való tranzíciós játékuk példaértékű volt. Hátrafelé ellenben többször le tudtuk indítani őket – fogalmaz.

Úgy véli, minimum 15 ponttal kevesebbet kellett volna engedni a hazai dobógépnek, nekik ennyivel többet kellett volna dobni és máris egál a meccs. És persze a kihagyott büntetők…

Robotka ugyanakkor kiemeli a hatvani játékosok teljesítményét is. – Ami tetszett: Zalán védőmunkája a 4. faultjáig. Balázs hozzáállása és dinamikája, Ricsi gólpasszai. Amin javítani kell, az a zóna mozgása különösen a gyenge oldali befutásokra, illetve tisztán hagyott kinti dobásokra tekintettel. A figyelem a koncentráció növelésén dobás és passz közben. Összegezve: az első 21 perccel elégedett vagyok, az utolsó 19-el meg nagyon elégedetlen. Megérdemelt a hazai csapat győzelme, jól kosaraztak – zárta.

Pest megyei bajnokság B1 csoport  5. forduló

1. 01. 04. Csütörtök 19:30 IBS Budapest

10 néző

Bikák KK – Hatvan KK   99 : 63 (14-15, 26-18, 31-15, 28-15)

játékos-edző: Robotka Tamás

Az eredmény alakulása: 3. perc 5-4, 8.p. 14-6, 12.p. 19-15, 16.p. 33-18, 19.p. 38-26

23.p. 46-38, 26.p. 58-42, 28.p. 63-46, 33. p. 79-49, 36.p. 90-53, 38. p. 94-60

Büntetők: Mezei 11/4, Kiss B 2/-, Váraljai 2/2, Tóth 1/- szum: 16/6=38%!!!

Hazaiak: 26/12=46%

Faultarány: 15 : 19 + 1 Sportszerűtlen