Ökumenikus istentiszteletet tartottak a belvárosi Szent Adalbert templomban. Hagyományosan januárban tartják az ökumenikus imahetet a keresztények egységéért, idén január 16-a és 23-a között rendezik meg. Ebből az alkalomból a hatvani felekezetek közösen adtak hálát, több igeszakaszt is meghallgathattak a hívők tolmácsolásukban. Kecskés Attila, a templom plébánosa kiemelte, Betlehem városában lépett be az Úr, az Isten fia a világba. – Egy szegény falusi leány méhében öltött emberi testet és választotta, hogy ismeretlenségben és egyszerűségben élje emberségét. Búzaszemmé lett a szántóföldön, kovásszá a tésztában, vékony fénysugárrá a szemünkben, és azután ez a fény betöltötte a Földet – idézte.

Kocsik Mónika evangélikus lelkész a jó pásztor jellemvonásait ismertette Dávid zsoltárának szavai alapján. – Jó pásztor, aki óv a veszélytől, elűzi az ellenséget, aki számon tartja az életünket, aki minden egyes percünkben jelen van, és jelen is akar lenni, aki terelget és utat mutat. Dávid erről mondja, hogy ez vigasztalás. Ha érezzük magunkon a jó pásztor botját, ha értjük szavát, útmutatását. Ez adhat békességet a nehéz helyzetekben is – fogalmazott.

Tatai István református lelkész igehirdetésében rámutatott, aki megtér, annak új életútja van. – Amiben nagyon meg kell térnünk, az a boldogságkeresés dolga. A boldogság azt jelenti sok embernek, hogy azt kívánja, valaki elégítse ki a nagy szeretetéhségét. Ettől szenvedünk legtöbbet, ezért akarunk angyalok és néha ördögök lenni.  A megtérés azt jelenti, hogy már megtaláltuk Jézust, és mi szeretnénk szeretet adni és szomjúzást csillapítani – fejtette ki.

Nemeshegyi-Horvát György baptista lelkipásztor Lukács evangéliumából vett igeszakaszt idézett, miszerint: „Ne félj, te kicsiny nyáj, mert úgy tetszett a ti Atyátoknak, hogy nektek adja az országot!” – Oda kell figyelni kicsiny nyáj, mert ahogy a tolvaj nem szokta bejelenteni mikor jön betörni, úgy az Úr Jézus se jelenti be, mikor jön haza, ez egyedül az Atyaisten szuverén döntése – hívta fel a figyelmet.

Az idei imahét anyagát és istentiszteleti rendjét a Közel-Keleti egyházak Tanácsa állította össze, a textusok választását pedig az újszülött Királyhoz látogató napkeleti bölcsek története ihlette, Szent Máté evangéliumából vették az imahét idézetét, miszerint: „láttuk az ő csillagát napkeleten, és eljöttünk, hogy imádjuk őt”. Az üzenet az, hogy Isten Jézusban közölt megváltó szeretete egyetemes. Messze napkeletről is jönnek őt imádni, hiszen az egész világ megváltója ő.

Fotó: Albert Péter