A két csapat a Heves megyei Kupából feljutott a Magyar Kupa főtáblájára és mivel ez a két együttes jutott a legtovább a megyei Kupában, ezért ők mérkőzhetnek meg a kupagyőzelemért. Az FC Hatvan és a Felsőtárkány az utóbbi években rendre presztízscsatát vívott egymással, hiszen mindkét együttes sokáig az NB III-ban volt érdekelt.  Azóta azonban már mások a célok: a hatvaniak bajnokként az NB III-as szereplésért, a tárkányiak pedig a megyei élmezőnyben maradásért küzdenek.

Erősen indult a meccs: már a 7. percben vezetést szerzett a hatvani gárda, amikor Szabó Roland beadásába Kálmán Richárd úgy vetődött bele, hogy a tárkányi kapuba pattant róla a labda (1–0). Hét perccel később Ács Ádám beadása után Simon Mátyás lőtt egy csel után a hálóba (2–0). Újabb négy perc elteltével Ács is feliratkozott a gólszerzők listájára, a balösszekötő helyéről, 8 méterről, éles szögből a hálóba lőtt (3–0). A 24. percben pedig már néggyel vezetett az FC Hatvan: egy lepattanó labdát Ács gyűjtött be, lekészítette Simonnak, aki okosan a kapuba lőtt (4–0). A hatvani henger pedig nem állt meg, a 31. percben Ács visszafejelt labdáját ismét Simon pörgette becsúszva a kapuba (5–0). Az első félidő utolsó gólját Szabó Roland érte el, miután 15 méterről lőtt a hálóba (6–0).

A második félidő előtt a kezdőrúgást a kupa névadója, dr. Vass Géza unokái végezték el.

A 67. percben egy kontra végén Ács kiugratása után Simon emelt a kifutó kapus felett a hosszú sarokba (7–0). A hajrára is maradt két találat, a 84. percben a csereként beállt Bogdán Maxim emelt a hálóba (8–0), végül a 87. percben a Torda Patrik buktatásáért megítélt tizenegyest Karácsony Dávid lőtte a jobb sarokba (9–0).

Az érmeket és a serleget az MLSZ Heves megyei igazgatója, Vojtekovszki Csaba, és a megyei társadalmi elnök, Jakab Gábor adta át. Az FC Hatvan idén így az Imola-Hírlap–Téli-kupa, majd a Heves megyei bajnoki cím után a dr. Vass Géza-kupát is elhódította.

forrás: fchatvan.hu