Először indult a Hatvani Úszó Klub Sport Egyesület Medencés Hosszútávúszó Országos Bajnokságon, amelynek Békéscsaba adott idén otthont. 1500 m, 3000 m és 5000 m-es távokon állhattak rajtkőre a versenyzők.  Meleg nyári napon, nyitott medencében úszhatták az úszók a hosszakat. A legfiatalabb versenyzők a 11 évesek voltak, ők 1500 méteren mérethették meg magukat. Nagy volt az izgalom és a kíváncsiság, hisz a hosszú futamidők miatt egy sávban 2 versenyző úszott, ami nem megszokott az úszóversenyeken, és ezt is tapasztalni kellett a gyerekeknek. Az 1500 m átlagos futamideje kb. 18 perc, a 3000 méteré kb. 39 perc, míg az 5000 méteré kb. 1 óra volt.

1500 méteren Soós Gabriella a 11 évesek között remek idővel (18:46.96) korosztálya legjobbja lett, így elnyerte a bajnoki címet. 1500 méteren Tóth Bendegúz a 11 évesek között a 3. helyet szerezte meg, így a dobogó harmadik helyére állhatott.

Ezzel a két versenyző máris pontszerzéshez juttatta az országos ranglistán a hatvani egyesületet. Egyéni csúcsokat és remek teljesítményt nyújtott Sztruhár Gréta, Gyóni Ádám, Gyetvai Patrícia, Freili Géza, Detre Márk 1500 méteren, Detre Márk, Fillér Adél, Fülöp Ádám 3000 méteren, Györe Ádám 5000 méteren.

Fotó: Albert Péter