Első alkalommal rendezték meg a Járási Gyermekvédelmi Konferenciát Hatvanban. Eddig tizenöt éven keresztül minden évben városi szinten tartották meg a rendezvényt, idén kibővítették az érintettek körét, hogy minél hatékonyabban működjön a szolgálatok munkája. – Nagyon fontos, hogy a gyermekvédelmi jelzőrendszer tagjai jó szakmai és emberi kapcsolatban legyenek egymással, ez a rendezvény ebben segíti őket – mondta Tóth Zoltán, a Szociális, Gyermekjóléti és Egészségügyi Szolgálat Család- és Gyermekjóléti Központjának vezetője.
Horváth Richárd polgármester a konferencián elmondta: a gyermekvédelmi jelzőrendszer minden tagjának nagy lelkierőre van szüksége a munkája ellátásához. – Nap mint nap találkoznak olyan helyzetekkel, amikről mi, kívülállók legfeljebb csak a hírekből hallunk. Éppen ezért, ehhez a munkához óriási lelkierő és kitartás kell. Több ez, mint egy munka, sokkal inkább hivatás – fejtette ki.
A Járási Gyermekvédelmi Konferencián a gyermekvédelmi törvények változásáról is beszámoltak. – Januártól a korábbi családsegítő szolgálatok gyermekjóléti szolgáltatást is biztosítanak. A járásközpontban található gyermekjóléti szolgálatok pedig központokká alakultak – részletezte Tóth Zoltán.
A Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal munkatársa, Bulyáki Tünde a gyermekjóléti alapellátás kétszintűvé válása óta eltelt 10 hónap tapasztalatairól számolt be, míg Fatalin Helga evangélikus lelkész Sztehlo Gábor munkásságát mutatta be a résztvevőknek. Ezeken kívül előadást tartottak még az iskolai szociális készségfejlesztésről, valamint a mozgás jelentőségéről is.