Blázi János neve összeforrt az FC Hatvannal, hiszen negyvennégy évig végzett gondnoki munkát az egyesületnél. Mindenki csak Jani bácsinak szólította, ugyanis mindig számíthattak rá az ott nevelkedett gyerekek. Emellett feleségével pihenés nélkül, nap nap után, hétfőtől vasárnapig rendezték és irányították az FC Hatvan mindennapjait: vágták a füvet, és mosták a mezeket is.

Jani bácsi futballtörténete1975-ben kezdődött. A város atlétikai szakosztálya három millió forintot nyert pályakialakításra, Blázi János édesapja építette meg a hatvani atlétika-pályát, illetve a füves pályát. Ezt követően pedig gondnoki munkát ajánlottak neki. Nem akarta vállalni, de a felesége és a fia tanácsára belevágott. Jani bácsi 1992-ben vette át teljesen édesapjától a feladatokat. Teljes jogú gazdaként ápolta a sporttelepet, féltő gondoskodással nevelve minden fűszálat, illetve minden futballistát. Büszke volt arra, hogy Heves megyében náluk volt a legjobb a pálya.

Az FC Hatvan egyesület sportolói, edzői, vezetői és szurkolói, a család gyászában osztozva búcsúznak Jani bácsitól. Az egyesület honlapján úgy fogalmaztak: Blázi János, talán azt hitte, „csak” pályát csinál, miközben közösséget építve vált olyan legendává, akinek emléke halála után is velünk marad.