Ahogy az emberek, úgy a kutyák is könnyen fázhatnak a téli napokon, hidegtűrő képességük pedig főként a fajtájuktól függ. A kint tartott kutyák esetében a legszükségesebb tennivaló a kutyaház leszigetelése. Rudas Aranka, a Kutyaszív Állatmentő Közhasznú Alapítvány elnöke hangsúlyozta, egy kevés szalma vagy takaróbéléssel is sokat tehetünk annak érdekében, hogy kedvencünk komfortosabban érezze magát a hidegben is. – A legfontosabb kritérium, hogy az ebhez méretben megfelelő házat kell választani, mivel ha túl nagy a bódé, akkor nehezebben melegíti fel az állat a testével. A hőszigetelés mellett ügyelni kell arra is, hogy nedvesség ne jusson be, ha pedig a kutya a lábával mégis behordja például a havat, akkor cserélni kell a párnát, takarót – részletezte Rudas Aranka, a Kutyaszív Állatmentő Közhasznú Alapítvány elnöke.

Hozzátette, hogy nagyon fontos a kutyaházak tájolása, ügyelni kell arra, hogy szélvédett területen helyezzék el a gazdák, illetve a ház alja ne érintkezzen közvetlenül a hideg talajjal.

Juhász Anikó tapasztalt kutyagondozó, kedvenceivel számos versenyen részt vett már. Kiemelte, hogy a hideg időben az ebek kalória bevitelére is ajánlott kiemelt figyelmet fordítani, illetve az idősebb állatok külön gondozást igényelnek ebben az időszakban. – Az idősebb kutyáknál gyakori az ízületgyulladás, melyet a hideg idő felerősíthet. A gyulladás tünetei jól láthatóak, hiszen ilyenkor kedvenceink mozgása megváltozik, lomhább lesz. Sokat segíthetünk az ebeknek azzal, ha megfelelően kiválasztott táplálékkiegészítőket juttatunk a szervezetükbe – részletezte Juhász Anikó.

Mindezek mellet a hideg téli időszakban a felelős gazdáknak arra is ügyelni kell, hogy a sózott út és a fagyott talaj sértheti a kutyák a mancsát, így ajánlott elővigyázatosnak lenni.