Arcfestéssel, kézműves foglalkozással, valamint színpadi produkciókkal készültek a gyermeknapon Hatvanban. Az egész család jól érezhette magát a programokon, az egyik legnépszerűbb vetélkedő idén is a 7-es rúgó verseny volt, emellett a váltóversenyen is sokan indultak.
– Másodikok lettünk a sorversenyben, nagyon örülünk neki – mondta Ambruzs Nadin, az 5. Számú Általános Iskola tanulója. Barátnője, Balogh Rubina pedig azt is elárulta, milyen feladatokat kellett csinálniuk. – Bójákat kerülgettünk, illetve egy botot kellett továbbadni a többieknek – mesélte.
Nemcsak a sport szerelmesei mérkőztek meg, de a művészetkedvelő gyerekek is bizonyíthattak. Az aszfaltrajzversenyen sokan indultak el, több első helyezett is született, valamint különdíjat is osztottak. Horváth Richárd polgármester elmondta: Hatvanban már hagyomány, hogy gyermeknapon együtt ünnepel a város, ő maga is jól emlékszik a kiskori élményeire.
– Még mindig élnek bennem az iskoláskori gyermeknapi élményeim. Őszintén remélem, hogy most a gyerekek is olyan élményeket szereznek, amikre több tíz év múlva is örömmel gondolnak majd vissza – fejtette ki.
A téren felállított színpadon pedig egymást követték az előadások. A Békaherceg meseelőadással és az Ágacska mesejátékkal kezdődtek a programok, majd a Hercegnő és az Udvari Bolond elnevezésű zenés, interaktív előadást is megnézhették a családok, emellett az Élet kenyere bábelőadást is. Fellépett a Fortuna Táncsport Egyesület, valamint a Hatvankodók is, és a Hatvani Kutyaiskola is bemutatót tartott.
Vidámpark is volt a főtéren, körhinta és óriáscsúszda is várta a kicsiket. A szülők és a gyerekek is jól érezhették magukat a város gyermeknapon.
– Kipróbáltam a körhintát, az ugrálóvárat és az arcfestést is, emellett vettünk héliumos lufit – mondta Füzér Szófia Nina. Jánosi Gergelynek még túl kicsi a fia, hogy felüljön a vidámparkos játékokra, ezért inkább mással próbáltak meg neki örömet szerezni.
– A kisfiam, Vilmos nagyon szereti a buborékfújót, ezért vettünk neki egyet, illetve egy színes lufit is – árulta el. Kis Anita kisfia, Milán pedig most ért abba a korba, hogy már élvezi a játékokat, sok mindent ki is próbált, emellett anyukájával a színpadi programokat is nyomon követték.
A Holló Együttes a legkedveltebb gyerekslágerekkel szórakoztatta a közönséget, interaktív előadásukba bevonták a legkisebbeket. Sili Károly, az együttes tagja azt mondja, kifejezetten úgy alakították a hatvani fellépésüket, hogy szabadtéren lépnek fel. Dalaikban pedig sok verses és népi elemet rejtettek el.
– Weöres Sándor és a népzene a mi mesterünk. Mivel olyan sok mostanában a gépi muzsika, ahol leginkább a ritmust fogják csak meg, ezért mi próbálunk valami mást előadni. A költészet és a népi motívumok különös varázsa járja át a zenénket – közölte.
Nem csak a főtéren zajlottak a programok, aki szeretett volna a hatvani tűzoltóság munkájába is betekintést nyerhetett. A gyerekek beülhettek a tűzoltóautók volánja mögé, és egy pár percre a lánglovagok helyébe képzelhették magukat.