Szenzációs, 7–1-es győzelmet aratott az FC Hatvan a Hajdúböszörmény ellen. Már a 16. percben megszerezték a vezetést a hazaiak, ekkor Szabó Roland hozta befelé a labdát a 16-os magasságában jobbról, kiugratta Simon Mátyást, aki az ötös sarkáról a rövidbe passzolt. Tizenhárom perccel később Ács Ádám készítette le a labdát Mundi Zoltánnak, aki 18 méterről, laposan a bal alsó sarokba helyezett. A 35. percben jött a harmadik hatvani találat is, egy labdaszerzés után Purzsa Máté beadott, a kapu előtt érkező Petrezselyem Tamás pedig kapásból helyezett a kapus mellett a hálóba. Nyolc percet kellett várni az újabb gólra, egy böszörményi szöglet után felszabadított a Hatvan és az indítással a fent maradt Purzsa lépett ki, akit Papp Norbert utolsó emberként buktatott a tizenhatoson belül. A vendégek játékosát a bíró kiállította, a jogos büntetőt pedig Szabó Roland félmagasan a bal alsó sarokba helyezte.

A szünet után ott folytatta az FC Hatvan, ahol abbahagyta, az 50. percben Simon Mátyás tartott meg egy felpasszolt labdát, indította a vonal mellett induló Ácsot, aki egyből az üresen érkező Karácsony Dávid elé passzolt, ő pedig a kapus lábai között lőtt a hálóba. Négy percet kellett csak várni a hatodikra, beállása után egy perccel Kész Tibor két ember között vitte volna a kapusra a labdát, de a 16-oson belül szabálytalankodtak vele szemben. A sértett magabiztosan helyezte a 11-est a kapuba. A 66. percben jött el a meccs egyetlen igazán negatív eseménye a hatvaniak szempontjából, Petrezselyem buktatta a kitörő böszörményi csatárt, amiért piros lapot kapott, a vendégek pedig büntetőt, de Lukács tizenegyesét Gyulay Gergely kivédte.

A hajrára is maradt még két találat, a 89. percben a szintén csereként beálló Hajdu István is gólt szerzett, miután a harmadik csereember, Tóth Olivér élesen keresztbelőtt labdáját ajtó-ablak helyzetben az üres kapuba passzolta (7–0). Egy perccel később a szépségtapasz összejött a böszörményieknek, egy gyors támadás végén Bányász lőtt Gyulay kapujába.

Az elejétől fogva nekiestünk az ellenfélnek, egy pillanatra sem vettünk vissza, nagyon jól védekeztünk és tiszta helyzeteink voltak a támadásaink során. Gratulálok a srácoknak, profi és nagy munka volt – mondta Varga Attila, a hatvaniak vezetőedzője.

Megérdemelt a hazai győzelem. Sok sikert kívánok a hatvaniak további mérkőzéseihez – fogalmazott Kiss Antal, a böszörményi csapat asszisztens edzője.

NB III Keleti csoport, 29. forduló:

FC Hatvan–Hajdúböszörmény 7–1 (4–0)

Hatvan, 100 néző. Vezette: Pillók Ádám (Csáky, Gordos Á.).

HATVAN: Gyulay – Purzsa, Tóth M. (Hajdu I., 62.), Barthel, Petrezselyem – Szabó R., Mundi Z., Bárkányi (Kész, 52.), Karácsony – Simon M. (Tóth O., 72.), Ács Á. Vezetőedző: Varga Attila

HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Rácz – Jeremiás (Kis G., 77.), Szathmári, Kovács G., Andorkó – Lovas M., Nagy P., Lukács R. (Bányász, 77.), Nagy R. – Papp N., Barzsó (Rőth, a szünetben). Vezetőedző: Kiss Antal

Gólszerző: Simon M. (16.), Mundi (29.), Petrezselyem (35.), Szabó R. (43.), Karácsony (50.), Kész (54.), Hajdu I. (89.), ill. Bányász (90.).

Kiállítva: Petrezselyem (66.), ill. Papp N. (42.)