A Gigászok SE Úszószakosztály tagjai számos díjjal és elismeréssel gazdagodtak az elmúlt időszakban. Az úszószakosztály Békái, Delfinjei és Cápái kiemelkedően teljesítettek a Régiós Bajnokságon, amely Hódmezővásárhelyen került megrendezésre és az év fő versenyének számit.

A Szent István Sportiskolai Általános Iskola 3. osztályos tanulója, Szabó Arnold, 7 számban állt rajthoz, majd mind a 7 számban az Észak-magyarországi Régió bajnoki címének tulajdonosaként tért haza. A fiatal sportoló kimagaslóan jól teljesített 50 m gyors, 50 m hát, 100 m gyors, 100 m hát, 200 m gyors, 200 m hát és 200 m vegyesúszásban.

A lányoknál a legeredményesebb versenyző az ÚRKÁI 2. osztályos tanulója, Bolla Meggi volt, aki régióbajnok lett 50 m mell, 50 m hátúszásban, 100 m mell-, gyors-, hát- és pillangóúszásban, és 200 m gyors-, mell-, hát- és vegyesúszásban. Tagja volt a régióbajnok 4×50 m gyors váltó csapatának is. Ezüstérmet is szerzett 50 m gyors- és pillangóúszásban, illetve a 4×50 m-es vegyesváltóval. Bolla Meggi csak az idei szezonban összesen 33 érmet zsebelt be.

Régió bajnoki címet szerzett még Kalcsó Csenge 50 m hátúszásban, Burus Bodza, a Kossuth Lajos Általános Iskola másodikos tanulója 50 m pillangóúszásban. Szintén régió bajnok lett a 4×50 m-es leány gyorsváltó. A bajnoki címeken kívül számos helyezést értek el a Gigászok, a 7 fős csapat egyetlen tagja sem jött haza érem nélkül. A csapat tagjai voltak még a felsoroltakon kívül: Kállai Maja, Karsai Róza, Kajzinger Janka, ők is számos érmet és pontot szereztek a csapatnak.

Az összesítésben a Gigászok a Miskolci sportiskola mögött a 2. helyen végeztek a régióban. A Cápák részéről az idén célkitűzés a szintidő úszás, az országos bajnokságon való részvétel és tisztes helytállás volt. Két versenyző vett részt a Szegeden megrendezett Országos Cápa bajnokságon, Fehér Abigél, aki 100 m mellen, Jele Sára, aki 100 m háton képviselte a hatvani Gigászokat.

A bajnokságokkal még nem értek véget a nyári programok, 35 fő volt jelen a strandon megrendezett úszótáborban, illetve úszásoktatáson is részt vettek. A Gigászok SE Úszószakosztály tagjai a következő szezonban is szeretnék megmérettetni a tudásukat, illetve céljuk között szerepel, még több gyermekkel megszerettetni ezt a sportágat.

Beszámoló szerzője: Prouteau Éva, a Gigászok SE Úszószakosztály vezetője