Szerdán rendhagyó körülmények között adták át az idei Pro Urbe díjat a Szociális, Gyermekjóléti és Egészségügyi Szolgálat, az Óvodai, Iskolai Szociális Segítő Szolgálat, valamint a Házi Segítségnyújtás és étkeztetés szervezeti egységei részére. A kitüntetést Horváth Richárd polgármester, valamint Szinyei András és Lestyán Balázs alpolgármesterek adták át a szociális szolgálat egyik kistermében, mivel idén a világjárvány miatt nem tarthatták meg a dísztestületi ülést, ahol ezeket a jutalmakat szokás szerint kiosztják.

– Az elismerést az intézmény munkatársai azért kapták, mert a járvány miatt kihirdetett veszélyhelyzet idején példaértékű, állhatatos és áldozatkész munkájukkal nap mint nap jelentős többletfeladatot vállalva álltak helyt az elsősorban idős, avagy rászoruló hatvani lakosok ellátása során. Ugyan ismeretlen és veszélyes feladattal álltak szemben, ezt a feladatot maximális odaadással, lelkiismeretesen és emberséges módon oldották meg, akár a saját egészségük veszélyeztetése árán is. Ez a segítség a hatvani lakosság számára nagyfokú biztonságérzetet nyújtott az egész év során – fogalmazott Horváth Richárd polgármester.

Az intézmény munkatársai napi feladataik és ellátottjai mellett egész évben rendelkezésre álltak a hatvani lakosságnak. Az önkéntes karantént vállalt időseknek napi szinten bevásároltak, gyógyszerfelíratást-, illetve kiváltást intéztek. Igény szerint postai ügyintézést is bonyolítottak. Az idősek ellátásán túl – igény esetén – gondoskodtak a hatósági karantén alá rendelt egyének ellátásáról is.

– Nagyon megtisztelő ez az elismerés, az intézmény minden munkatársa nevében köszönöm a kitüntetést. Nehéz éven vagyunk túl, de igyekeztünk a legtöbbet kihozni minden előttünk álló helyzetből, ott lenni, ahol arra szükség volt. Külön kiemelném, hogy az önkormányzat ezekben a nehéz időkben is mindig mellettünk állt, bármilyen problémával fordultunk a városvezetéshez, mindig igyekeztek segíteni a lehetőségeikhez képest – részletezte Semperger Katalin, a Szociális, Gyermekjóléti és Egészségügyi Szolgálat vezetője.

Az intézmény az elmúlt évtizedek folyamán újabb és újabb feladattal bővítve szolgáltatási palettáját, mára egy közel 100 főt foglalkoztató, komplex szociális, gyermekvédelmi, és egészségügyi intézményként működik, 10 telephellyel és 14 féle szolgáltatással állnak a lakosság rendelkezésére.

Fotó: Bátor Henrietta