Az elmúlt időszakban több sajtótájékoztatót is tartottak a Külügyminisztériumban, ami Hatvant és a városban megvalósuló munkahelyteremtést érintette. Tavaly februárban a Bosch jelentette be, hogy a legmodernebb technológiával készült alkatrészek sorozatgyártását kezdik majd meg a hatvani gyárban. A beruházás 2018-ig valósul meg csaknem 19 milliárd forintból, a magyar állam 4,7 milliárd forinttal támogatja a fejlesztést. A bővítéssel 601 új munkahely jön létre a településen. Decemberben a világ egyik vezető csokoládégyártója adta hírül, hogy Hatvanban építenek üzemet, amivel 540 munkahelyet hoznak létre. Januárban pedig szintén a Bosch jelentette be, hogy európai szinten is jelentős fejlesztést valósít meg Hatvanban. A vállalat közép-kelet-európai logisztikai központját a hatvani ipari parkban építi fel mintegy 17 milliárd forintból. Ennek köszönhetően legalább 250 új munkahely jön létre. Mindemellett pedig több vállalkozás is jelezte már, hogy letelepülne a városban, így összesen mintegy 1600 új munkahely valósulhat meg a közeljövőben a településen.

Horváth Richárd polgármester a Hatvan TV Kommentár című műsorában elmondta, nagy az érdeklődés a város iránt, a beruházások mögött pedig rengeteg munka van. Kitért arra, hogy ha megjelenik 1600 új munkavállaló, az olyan, mintha egy kisebb településsel bővülne Hatvan, erre pedig fel kell készülni. A városvezetés arra törekszik, hogy összekösse a munkavállalókat a munkaadókkal, és a lehető legjobb kapcsolat alakuljon ki közöttük. Felmérik az igényeket, hogy a cégeknek milyen munkaerőre van szüksége, majd mikor ezek megvannak, megkeresik a munkavállalókat, hogy jöjjenek el, és dolgozzanak Hatvanban.

Ehhez kapcsolódik, hogy hosszú idő után ismét lesz Expo, ahol az érdeklődők megismerkedhetnek a város nyújtotta lehetőségekkel, legyen szó közlekedésről, szórakozásról, látványosságokról, lakásvásárlásról, vagy éppen munkahelyekről. A városvezetésnek – mindezek mellett – a kihívásoknak megfelelve az oktatás és a lakhatás terén is vannak már fejlesztési elképzelései. Utóbbival kapcsolatban már tárgyaltak ingatlanfejlesztőkkel is társasházak építéséről. Az oktatást illetően pedig tavaly elindult a felsőoktatási képzés a városban, de olyan tervek is vannak, ami a teljes szakirányú tanulmányokat felölelné. Ennek előnye, hogy a munkavállalók tökéletesen fel lennének készülve az adott munkahelyre, ez pedig biztonságot nyújtana a dolgozók és a munkáltatók számára is. Egy képzési központ is tervben van, ahol a hatvani és a környékbeli cégek számára képeznének munkaerőt.

Mindemellett a turizmusra is nagy hangsúlyt fektetnek a jövőben, ide kapcsolódik, hogy a csokoládégyár vezetői egy csokoládémúzeumot is létre akarnak hozni a városban.