Az „Életmentés Délutánja” – ezzel a címmel tartottak előadásokat csütörtökön a Grassalkovich Művelődési Házban. A Ments Életet Egyesület már több alkalommal szervezett olyan programot, ahol az elsősegélynyújtás szabályait, alapjait mutatják be az érdeklődőknek. Kádár Gábor, az egyesület elnöke hangsúlyozta: ezek a találkozók nem tanfolyamok. – Olyan fórumot szerettünk volna létrehozni, ahol bárki megoszthatja gondolatait és felteheti a kérdéseit a szakembereknek. Van forgatókönyvünk, de igyekszünk reagálni az érdeklődök igényeire, így akár az allergiaszezon is szóba kerülhet – mondta. Hozzátette: egy bajba esett személynél sokszor az is életmentő lehet, ha merünk segítséget kérni, tárcsázzuk a mentőket és megvárjuk a kiérkezésüket.

A rendhagyó délutánon a Közép-Budai Önkéntes Polgári Védelem Egyesület munkatársai is bemutatták szakmájukat. A polgári védelem az 1950-es években alakult, amikor elsődleges feladatuk a háborús védekezés segítése volt. Ma leginkább a katasztrófahelyzetek elhárításában van fontos szerepük. Chlumetzky Krisztina, a Közép-Budai Önkéntes Polgári Védelem ügyvivője leszögezte: nem csak Budapesten tevékenykednek. – Árvíz idején rendszeresen besegítünk a hivatásos szerveknek, legyen szó homokzsákpakolásról, vagy kidőlt fa eltakarításáról – részletezte.

Az érdeklődők megfoghatták, kipróbálhatták a feszítő-vágó eszközöket, a különböző mérőberendezéseket, a gyerekek pedig védősisakokat is felpróbálhattak.