Idén is a jótékonyság vezérelte a szombati Városbálra érkezőket: a Nagy Endre Rendezvényteremben tartott rendezvényre nagy volt az érdeklődés. Estélyik, szmokingok – és lévén, hogy még tart a farsangi időszak – álarcok jellemezték az estét. Horváth Richárd polgármester nyitóbeszédében a hatvani kéklámpások kiemelkedő szerepét méltatta. – Minden közösségnek maximálisan meg kell becsülnie őket, az ő munkájukat, hivatásukat. Ők azok, akik segítenek mikor bajba jutunk. Éppen ezért, nekünk is segíteni kell őket, mögöttük kell állnunk. Ez a bál pedig jó alkalom arra, hogy összefogjunk értük – fogalmazott.
Ebben az évben az Országos Mentőszolgálat Hatvani Mentőállomásának eszközbeszerzését, a Lucas 2 életmentő készülék vásárlását finanszírozták a jótékony célú adományaikkal. – Nagyon örültünk neki, mikor a városvezetés megkeresett azzal, hogy minket támogatnának az idei Városbál bevételével. Egy olyan eszközt szeretnénk vásárolni, amihez elengedhetetlen az összefogás, enélkül biztosan nem sikerülne előteremteni azt a tőkét, ami szükséges ehhez a géphez – mondta el Szabó László, a mentőállomás vezetője. Kitért rá, hogy ezzel a Lucas 2-vel olyan, mintha egy plusz személy lenne az autóban, mivel olyan munkát végez, ami eddig teljesen lekötött egy embert. Általa felszabadul a mentőegység egy tagja, aki így más beavatkozást is el tud végezni.
A programok – a báli hagyományoknak megfelelően – palotással indultak, mégpedig a Cit-Car Táncsport Egyesület prezentálásában. Az egyesület nemrégiben ezzel a koreográfiával első helyezést ért el a Zalaegerszegi Formációs Bajnokságon. A cit-carosok később is visszatértek egy olyan bemutatóval, amiben megidézték a francia kávéházak hangulatát, korhű jelmezekben, de például a Dirty Dancing című film táncvarázsa is megelevenedett a teremben.
A gödöllői Szlavkovszki Zsoltot a Kismenők című tehetségkutatóból ismerhette meg az ország, látványos akrobatikus show-val készült. Hatéves kora óta sportakrobatikázik, jelenleg az artistaképzőre jár. A megfelelő műsorhoz napi szinten kell gyakorolnia 4-5 órát, a hétvégéi pedig fellépésekkel telnek.
Bűvészetből sem volt hiány a bálon: Badár Tamás 5-6 évesen kezdett el ezzel foglalkozni, akkoriban David Copperfield munkássága is inspirálta. Mára életének elengedhetetlen részévé vált, sehová sem megy már el kártya nélkül. Műsorának szerves része, hogy bevonja a közönséget, interaktívvá téve a produkcióját. Így volt ez a Városbálon is.
A Salsa Mojito Tánciskola kubai ritmusokat varázsolt a terembe. Elárulták, nagyon készültek erre a fellépésre, hogy elkápráztathassák a hatvani közönséget. A bál bulifelelőse pedig Gönczi Gábor és a Smile zenekar volt, akik nemrégiben jártak Hatvanban és nagyon jó élményeik vannak. – Egy esküvőn zenéltünk akkor és borzasztóan jól éreztük magunkat. Most is ennek hatására jöttünk el és azon vagyunk, hogy az eleganciát és a házibuli hangulatot közelebb hozzuk egymáshoz. Úgy véljük, egy elegáns bálon is lehet nagyon jót bulizni – jelentette ki Gönczi Gábor.
Mindezt pedig be is bizonyították Hatvanban, zenéjükkel és közvetlen előadásmódjukkal megtáncoltatták a bálozókat.