Ebből a meccsből az elképzelés hiányzott. Konkrétan az elején kaptunk két olyan ritka gyenge védekezést szembedobó triplát elölről középről, hogy még most köszöni az ellenfél. De nem a védekezés miatt kaptunk ki. Főleg az első félidei támadásunk volt kritikán aluli: előkészítetlen dobások tömkelege, kézből kieső passzok, 0 db támadópattó és ebből mind kontraziccereket dobáltak, ha véletlenül odafaultoltunk akkor +1… Ezért lett 40 kapott pont a nagyszünetig.

Ellenben a 3. negyed 3. percétől (26-44) volt egy szép negyedóra, a 39. perc elejére visszajöttünk (56-61) a meccsbe. Közben kétszer is volt olyan etap a 3. negyed végén és a 4. elején ahol sorra védekeztük ki az ellenfél támadásait viszont mi sem szereztünk pontot, pedig a helyzeteink megvoltak, legalábbis jobban, mint az elején. Az, hogy egy perc alatt beesett 3 trojkánk és nyílt lett a meccs 108 másodperccel a vége előtt azt mutatja, hogy nem adtuk fel, végig fel akartunk zárkózni.          A végjátékban odaütöttünk és az ellenfél ki is hagyott 6-ból 4 büntetőt, de szerzett egy duplát is, ellenben mi – nyilván ekkor már siettetve a befejezéseket kb. 9 kísérletből tudtunk 1 pontot elérni, szerzett támadólepattanó után kiharcolt faultból. Összegezve: talán az elmúlt 5 év leggyengébb játékával sikerült egy szoros vereséget elérni hazai pályán. Gratulálok az ellenfélnek, kitartóan őriztek meg néhány pontot a megszerzett nagy előnyükből és megérdemelten nyertek! – összegezte a mérkőzést Robotka Tamás játékos-edző.

Pest Megyei bajnokság B csoport  3. forduló

1. 11. 28. Szerda 20:00 Hatvan Kodály Ált. Isk.

20 néző

Hatvan KK – KLIKK Zsiráfok SE  57 : 65  (12-18, 12-22, 16-15, 17-10)

játékos-edző: Lakcsik Ernő

Az eredmény alakulása: 3. perc 3-8, 6.p. 5-12, 8.p. 12-12, 13.p. 14-22, 15.p. 16-24, 18.p.18-33,

23.p. 26-44, 25.p. 33-45, 28.p. 40-53, 32. p. 42-57, 35.p. 45-59, 38.p. 50-59, 39.p. 56-61

Büntetők: Szekeres 1/-, Kiss János 9/5, Tóth 2/1 szum: 12/6=50%

Vendégek: 22/10=45%

Faultarány: 18 : 18