Sörpadokkal telt meg a főtér szombaton, a városháza elé pedig egy nagy LED-falat építettek fel a szervezők. Mindenki a Bajnokok Ligája döntőjére készült, hogy közösen szurkolhassák végig a 2x 45 percet. Ám már rögtön a kezdés csúszott, hiszen csaknem félórás késéssel indult el a mérkőzés, hiszen a párizsi helyszínen gondok akadtak a szurkolók beengedésével. Hatvanban addig is izgatottan várták a kezdést. Volt aki egyértelműen a Real győzelmét várta, mások megvoltak bizonyosodva róla, hogy a Liverpool csapatát most senki sem tudja megverni. A Kossuth téren senki sem maradhatott éhes vagy szomjas, folyamatosan csapolták a söröket és sütötték a kolbászokat, a tippeléssel pedig nyerni is lehetett. Aki a kezdés előtt pontosan jósolta meg az eredményt, értékes ajándékokkal gazdagodhatott.

A helyszínen szakértők is voltak: Mészöly Géza, volt válogatott labdarúgó, edző, Kozma István, volt válogatott labdarúgó, edző, korábbi Liverpool játékos, valamint Gömöri Ott, Gohér Gergő és Antalóczy Áron elemezte a mérkőzés lehetőségeit.

A kezdést követően a Liverpool ragadta magához a kezdeményezést, a Realnak csak szórványos kontratámadásai voltak. A második játékrészt lendületesebben kezdte a Real Madrid és az 59. percben Vinícius Junior meg is szerezte a vezetés. A Real Madrid ezzel története során 14. alkalommal diadalmaskodott a legrangosabb európai kupában.