Betegség és munka miatt több emberünk hiányzott, de azért vannak a fiatalok, hogy így is sikerült megtölteni a jegyzőkönyvet. Bizony, fontos dolog az utánpótlás.  Az idény első meccse mindig izgalmas, meg persze az ellenfélről se tudunk mindent ilyenkor. A 12 dobott triplánk mindent elmond – kezdi a az október közepi meccs értékelését a Hatvan KK edző-játékosa, Robotka Tamás. – Ami ennél is fontosabb, hogy megvolt az egyensúly a kinti és a festékből elért pontok között, nem tudott az ellenfél mit védekezni. Bent főként Kiss Bence és Tóth Zalán, kint pedig Kiss Jani és Jávorszki Robi meg Zalán volt elemében. 35 percig 9 fős rotációval játszottunk, ekkorra el is dőltek a lényegi kérdések, a végén pedig a legfiatalabb összetétel volt a pályán. Ki kell hangsúlyozni néhány dolgot, Váraljai Ricsi és Robotka Tomi adott fejenként 8-10 gólpasszt, Bódi Máté és Kocsis Peti a labdaszerzésekben tették oda magukat, viszont keveselltem részükről a gyors indulásokat. Sárosi Bálintnak, Lajtrik Tominak és Borsányi Petinek ez még tanulóév, nagyon sokat lehet és kell is fejlődni, ott van példának előttük Kiss Bence. Dolgozni kell tovább minden egyes edzésen, a figurákat memorizálni és minél bátrabb, önbizalommal teltebb kosárlabdát játszani, mert ettől lesz jobb a csapatvédekezés és eredményesebb a támadójáték. Nem ártana, ha legalább hat vagy hét ember vagy még több is szerezne pontokat és az örök téma a büntetőzés, egy szoros meccsen nagyon fontosak ezek az egy pontok is – zárta sorait Robotka.

Pest Megyei bajnokság B csoport  1. forduló

1. 10. 17. Szerda 20:00 Hatvan Kodály Ált. Isk.

15 néző

Hatvan KK – Hernádi KA   71 : 53 (18-10, 15-14, 25-14, 13-15)

játékos-edző: Dobossy Gergely

Az eredmény alakulása: 3. perc 3-2, 6.p. 6-4, 9.p. 17-7, 12.p. 22-10, 15.p. 24-17, 19.p.29-23,

22.p. 38-25, 27.p. 50-29, 32. p. 66-40, 35.p. 71-44

Büntetők: 12/5=42%

Vendégek: 15/9=60%

Faultarány: 15 : 8