A Kodály alapítványi bálját a nyolcadikos diákok bécsi keringője nyitotta meg, melynek egy részét fényjátékban adták elő. A harmadikos tanulók pedig a párválasztás rejtelmeibe engedtek betekintést a vendégeknek, az Egyszer egy királyfi című népi gyermekjátékukkal. Ezt követően az iskola énekkara zenélt a közönségnek.
Szabó Gábor, a Kodály Zoltán Iskolai Alapítvány elnöke nyitotta meg a rendezvényt. Kiemelte: az oktatási feltételek javításában és az iskola fejlesztésében nyújt segítséget az alapítvány. Tavaly az interaktív terem felújítására is fordítottak. – A terem felújítása különböző cégek támogatásából, illetve az alapítványi bálon befolyt összegből valósult meg. Létrehoztunk egy úgynevezett támogatói jegyet, melyből tavaly 360 darabot adtunk el, idén pedig 430-at – fejtette ki Szabó Gábor. Hozzátette: a most befolyt összeget idén is a gyerekek tanulásához szükséges felszerelések fejlesztésére, valamint az iskola biztonságosabbá tételére fordítják.
A műsorok után Jagodics István igazgató mondott pohárköszöntőt. Az este folyamán tombolasorsolás keretében a felajánlott nyereményeket vihették haza a vendégek.