Heves vármegye nyugdíjasklubjai találkoztak a Daliban, ahol a Megyei Nyugdíjas Szövetség szervezésében rendezték meg a nyár egyik legnagyobb közösségi eseményét. A házigazda szerepét a hatvani Liszt Ferenc Vasutas Nyugdíjas Klub vállalta, a város önkormányzata pedig támogatta a program megvalósítását. A rendezvény célja az volt, hogy közös élményekkel gazdagítsa az időseket, miközben lehetőséget biztosít a találkozásra és az aktív időskor megélésére.
A bál résztvevőit Szinyei András alpolgármester is köszöntötte. Mint fogalmazott, a nyugdíjas évek egy új életszakasz kezdetét jelentik, amikor már nem a munka, hanem az együtt töltött idő, az élmények és az emlékek gyűjtése kerül előtérbe. Azt mondta: ma múlt, jelen és jövő találkozik.
A délelőtt folyamán kulturális műsor szórakoztatta a közönséget: helyi előadók, zenészek és tánccsoportok léptek színpadra. A legnagyobb sikert a mezőkövesdi Matyó Nagymama Klub tánccsoportja aratta, akik autentikus viseletben adtak elő egy látványos matyó lakodalmas jelenetet. – Évekkel ezelőtt összejöttek a nyugdíjas asszonyok, és később előkerültek a ládák mélyéről a matyó népviseleti ruhák is. Felvették őket, először csak gyönyörködtek bennük, majd táncra is perdültek. Így született meg a matyó lakodalmas első előadása – mondta Kiss Lászlóné, a tánccsoport vezetője.
A rendezvény szervezője, Farkas Attila, a Heves Vármegyei Nyugdíjas Szövetség elnöke szerint az ilyen események hozzájárulnak a közösségépítéshez és a nyugdíjas évek tartalmas megéléséhez. – Nagyon fontos dolog ez a 65 év felettiek életében. Tulajdonképpen egy közösségi programról van szó, amely segíti, hogy ne magányosodjanak el, hanem társas eseményeken vegyenek részt. Erősödnek a kis klubok közösségei, és természetesen egy nagyobb összekovácsolódás is történik. Úgy gondolom, hosszú távon ez lelki feltöltődést is ad – és ha lelkileg rendben vagyunk, az már félegészség – részletezte.
A program közös ebéddel, tombolasorsolással, majd zenés-táncos mulatsággal zárult. A szervezők bíznak abban, hogy a résztvevők élményekkel feltöltődve tértek haza, és jövőre is szívesen csatlakoznak majd a megyei találkozóra. A nyugdíjas bál idén is lehetőséget adott a találkozásra, kikapcsolódásra és közös élmények gyűjtésére.
Galéria: Albert Péter






























