Február utolsó hétvégéjén Szerbia Open elnevezéssel jelentős nemzetközi versenyre kapott meghívást a Hatvani TKD Klub. Dudás mester vezetésével 7 versenyző vett részt a 6 országot, 28 klubot és 250 versenyzőt felsorakoztató viadalon.

Minden korosztályban indított a klub versenyzőt: Válóczi Noé küzdelemben bronzérmet, Válóczi Anna formagyakorlatban ezüstérmet nyert. Kis Márk – akinek mindkét kategóriában négy párharca volt a döntőig – formában 2. helyet szerzett, küzdelemben hosszabbítás után ezüstérmet nyert. Tóth Tamás túljutva ellenfelein a döntőben – szintén hosszabbítás után – a dobogó második fokára állhatott fel. Demeter Szatmári Beáta (I dan) szoros küzdelmekben vívta ki a bronzérmet. Válócziné Dávid Andrea felnőtt korcsoportban, először formában aranyérmet, küzdelemben bronzérmet nyert. Válóczi Gergő az első meccset elvesztette, így kiesett.

Alig telt egy hét a hatvani klub Predator teamje ismét harcba szállt az érmekért. Hódmezővásárhelyen rendezték az idei Magyar Bajnokságot 26 klub, 250 versenyzőjének részvételével a TKD összes versenyszámában. A verseny fővédnöke Harmat László nagymester, a Magyar ITF Taekwon-Do megalapítója volt. Öt páston zajlottak a küzdelmek a Hódtói Sportcsarnokban. Máté Zoltán (VI dan), a rendező klub vezetője és segítői: Zsarkó Péter (IV dan) és Puruckai Ádám (III dan) mesterek kiváló munkát végeztek. A szombati napon gördülékenyen lementek az egyéni versenyszámok, míg vasárnap a csapat számok – számolt be az eseményekről Dudás Attila (V dan) klubvezető.

A Hatvani TKD Klub 11 versenyzőt nevezett formagyakorlat és küzdelem versenyszámokban. Emellett a klub vezetője – a Gödöllői Contact TKD Klub felkérésére – 5. tagként csatlakozott az erőtörő csapatukhoz. Kerékgyártó István (I dan) segítette edzői tanácsaival a versenyzőket. Óriási csatákban végül magyar bajnokok lettek: Válóczi Noé, Válóczi Gergő, Válócziné Dávid Andrea (+ küzdelem bronz), Demeter Szatmári Beáta (I dan)  (+ forma bronz).

Erőtörőcsapat 2016 MB 1

Küzdelemben második helyet szerzett: Kis Márk, Válóczi Anna, Tóth Szilárd. Kerékgyártó Balázs küzdelemben 3. helyezett lett, míg Bankos Blanka formában 2., küzdelemben pedig a 3. helyet szerezte meg. Dudás Attila (V dan) csapat erőtörésben a dobogó harmadik fokára állhatott.

A csapat két serdülő tagja Varju Vilmos és Pataki Ádám az erős és népes mezőnyben kiesett. Molnár Márk (II dan) a klub egykori kiválósága egyetemi tanulmányait Budapesten folytatja, így – ideiglenesen – egy pesti klub tagjaként harcolt az érmekért. Egyéni küzdelemben ezüstöt, csapatküzdelemben aranyérmet szerzett.

Dudás Attila elmondta: a klub színes öves tanulói már nagyban készülnek az április 9-én Monoron tartandó technikai továbbképzésre, amit Fülpesi Tibor (VI dan) mester tart. Ez a továbbképzés remek előkészülete lehet a Hatvani Taekwon-Do Klub által szervezett XIV. Nemzetek Kupája versenynek, amelyet május 21-én tartanak Hatvanban, a Kodály tornatermében. Ide idén is 7 ország, 200 versenyzőjét várják.