Már harmadik alkalommal rendezték meg a Kodály Zoltán Értékközvetítő és Képességfejlesztő Általános Iskolában a legókiállítást és versenyt kedden. Ebben az évben összesen hetvenhét diák vett részt a programon egyénileg vagy csapatban. A gyerekek idén is rendkívül fantáziadús alkotásokat hoztak a programra: többek között repülőterek, autópályák, állatkertek, várak és tengerparti városok elevenedtek meg az asztalokon. A legó amellett, hogy minőségi játékidőt biztosít a gyermekeknek, sok szempontból fejleszti is őket. – A kreativitás mellett a motoros képességek fejlesztése a legszembetűnőbb előnye a játékkockáknak. A gyerekek az építés közben rengeteg dolgot tanulnak: számolni, párosítani, kiválogatni, összeilleszteni, csoportosítani. Játék közben fejlődik a problémamegoldó gondolkodásuk is – részletezte Borbás Katalin, szervező.

Köteles Hanna és Kocsis Emma közösen vettek részt a versenyen, ők egy állatkertet készítettek el a versenyre. Mint elmondták: iskola után rendszeresen összeültek és együtt alkották meg a saját művüket. – Az állatos legók a kedvenceink, de nagyon szeretjük a hercegnős darabokat is – mondták el a Mókusok csapattagjai.

A LEGO építőkocka 2018-ban már 84 éves lesz, ugyanis a dán játékcsoportot 1932-ben alapították meg. A LEGO termékek egymással minden esetben kombinálható és összekapcsolható építőelemekből állnak. Szinte nincs olyan dolog, amit ne lehetne megépíteni legókockákból a több mint tízezerféle alkatrész segítségével. Nagy István gyerekkora óta szeret ezzel az építőkockával dolgozni, és felnőtt korában sem hagyta el ezt a szenvedélyét. Kifejtette: erre a játékra profi közösségek is épülnek, akik rendszeresen összejárnak. De az építőjáték-családon belül is remek szórakozás lehet. – Nekem is van két lányom és rendszeresen építek valamit velük. Miközben játszunk, közelebbről megismerem a gyerekeim gondolkodását, jellemét, viselkedését – emelte ki Nagy István.

A hatvani származású legóépítő az idei kiállításra egy saját középkori hangulatot idéző makettel készült.

A versenyen a legjobb alkotásokat egy új legójátékkal és oklevéllel díjazták az iskola aulájában.

Fotó: Albert Péter