A kánikula a vízparton, illetve a vízben viselhető el leginkább, azonban ez felelőtlen és meggondolatlan viselkedéssel veszélyessé is válhat. A nyaralásukat a vízparton eltölteni szándékozó baráti társaságoknak és családoknak bizony számolniuk kell az előre nem kiszámítható veszélyhelyzetekkel, a vizek és az időjárás szeszélyeivel is.

Annak érdekében, hogy szabadságuk alatt jól érezzék magukat, pihenésük, nyaralásuk gondtalanul végződjön, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság azt kéri, mindenki szívlelje meg az alábbi tanácsokat és tartsa be a szabad vizeken való tartózkodás alapvető szabályait:

Csak az arra kijelölt helyeken fürdőzzenek!

6 éven aluli, továbbá úszni nem tudó 14 éven aluli gyermek csak felnőtt közvetlen felügyelete mellett fürödhet a szabad vizekben. Az úszni nem tudó gyermekeknek mindenféleképp, de a jól úszóknak is célszerű a mentőmellény vagy a mentőgallér használata.

Úszni nem tudók, gyengén úszók csak sekély vízben fürdőzzenek!

Erősödő szélben csónakkal, fürdőeszközzel elsodródók lehetőség szerint maradjanak a csónakban, amíg kisvízre érnek vagy ameddig megérkezik a segítség!

Elsodródott játékok, matracok után ne ússzanak mély vízre!

Fürdés, illetve fürdőeszköz használata előtt ne fogyasszanak nagy mennyiségű alkoholt!

Ne közvetlenül étkezés után menjenek úszni, fürdeni!

Ne ugorjanak felhevült testtel a vízbe, valamint kerüljék el a vízi járművekről, fürdőeszközökről (vízi-bicikli stb.) való hirtelen vízbeugrást!

Ismeretlen vízterületen óvatosan (a vízzel való fokozatos érintkezéssel) hagyják el a kishajót, csónakot, fürdőeszközt!

Mindig vegyék figyelembe és tartsák be a viharjelző szolgálat – ahol található – által adott jelzéseket!

Szív- és érrendszeri-, légző-, továbbá mozgásszervi betegségben szenvedők egyedül soha ne fürödjenek!

Ismeretlen helyen ne ugorjon vízbe, ugyanis a vízfelszín alatt található és nem látható kövek, cölöpök, karók maradandó csigolya- és gerincsérülést, rosszabb esetben akár halált is okozhatnak!