A különféle nézőpontból megragadott tájaké volt a főszerep a XXII. Magyar Tájak Országos Tájkép Biennálén, idén mintegy háromszázötven pályaművet bírált el a zsűri, amelyek közül százhuszonkettőt állítottak ki a Hatvani Galériában.

Horváth Richárd polgármester köszöntőjében a művészek látásmódját méltatta, kiemelte, hogy ők másképp ragadják meg a körülöttük lévő világot. – Egy város mindenki számára mást jelent, mindenki más nézőpontból tekint rá. Így amíg egy mérnök falakat, utakat, épületeket lát, addig a művészeknek egy olyan rálátásuk van, amit a kívülállók nem érthetnek. A tájkép biennálén kiállított alkotások ezt pontosan visszatükrözik, hiszen olyan apró részleteket emeltek ki a művészek egy-egy tájból, ami szinte csak számukra látható – fejtette ki a polgármester.

A XXII. Országos Tájkép Biennálé aranydiplomáját Nagy Gábor nyerte, Tájmetszet című alkotásával. A művész elmondta: a táj, mint téma régóta foglalkoztatja a művészeket, mindenki más aspektusból ragadja meg az őt körülvevő teret. – Mindig is érdekelt ennek a témának a korszerű feldolgozása. A mostani alkotásom egy határ a konkrét és az elvont között, az én tapasztalataim, élményeim alapján örökítettem meg a Tisza vidékét – magyarázta Nagy Gábor.

2

Zsóka László harmadéves hallgató a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, Shadow of Veres Pálné című alkotásáért bronzdiplomával díjazták. Az aszódi művész elmondta: a hideg és a meleg színek harmóniájára különösen odafigyelt az alkotási folyamat során. – A Veres Pálné utcát festettem meg akvarell technikával. A hideg és a meleg színeket úgy kellett használnom, hogy azok közösen játszanak, és visszatükrözzék azt a fényjátékot, amit a naplemente vetít egy budapesti utcára – közölte.

Dudás Kriszta Ellentétek című műve is bekerült a legjobbak közé, így helyet kapott a galéria falain. A fiatal művész különleges technikával alkotta meg festményét. – Nagyon szeretek fotókat beleépíteni a műveimbe. A mostaniba három is bekerült, a színekkel próbáltam meg hangsúlyos hatást elérni. Bár kékkel indítottam, végül inkább lilába hajló művet készítettem – mondta.

Az ünnepségen közreműködött Szabó Krisztina énekművész, tanítványai Káli Patrícia és Csalók László, illetve boldogi népdalokat énekelt Püspöki Bianka. A kiállítás december 16-ig tekinthető meg a Hatvani Galériában.