Sikeresen pályázott az önkormányzat és több mint 22 millió forintot nyert több óvoda energetikai fejlesztésére, így az április végi testületi ülésen már a kivitelezőt is kiválasztották. Így a közeljövőben megújul a Napsugár, a Csicsergő, a Varázskapu és a Gesztenyéskert óvoda. Több alapítványt – így például a fennállásának 60. évfordulóját ünneplő Szent István Iskoláéit is – támogattak.  A tankerület felújítaná a Bajza gimnázium betonozott kézilabdapályáját, mindez 24,5 millió forintból valósulna meg. Ehhez a beruházáshoz is hozzájárult az önkormányzat.

A városi intézmények és cégek beszámolóját elfogadták. Ezzel kapcsolatban a polgármester kijelentette: működésük rendben van, a szakma, a könyvvizsgálók is így látják, átlátható módon gazdálkodnak. Korábban beszámoltunk arról, hogy Hatvan csaknem másfél milliárd forintot nyert a „Zöld város” projektben. – Korábban a megye ezt is elutasította, de érveik olyan gyenge lábakon álltak, hogy a minisztérium el sem fogadta azokat. Nagyon örülünk, hogy nyertünk, ezzel a belvárost tudjuk megújítani, zöldebbé tenni – fogalmazott Horváth Richárd. A megvalósítandó fejlesztés az Ady Endre Könyvtár átalakítását és felújítását, az óhatvani termelői piac áthelyezésével egybekötött átalakítást, valamint az infrastruktúra és zöldfelületek kialakítását jelenti. Ehhez most a műszaki ellenőrt választották ki.

Az ülésen szó volt a Hatvant érintő beruházásokról is, így például az ipari parkról, ami az országban is egyedülálló projekt. A számos fejlesztéssel pedig Hatvan az egyik legnagyobb új munkahelyteremtő város az országban. A csokoládégyár építése csúszik ugyan, de a polgármester leszögezte: a tulajdonos a gépeket már megvásárolta és továbbra is elkötelezett arra, hogy itt valósítsa meg a beruházást.