Hungler Károlynét 90. születésnapja alkalmából otthonában köszöntötte Lestyán Balázs alpolgármester. Az ünnepelt virágcsokrot és bonbont vehetett át, a jeles alkalomra pedig tortával is készült. A szépkorú hosszú éveken át élt boldog házasságban férjével, akire ma is szeretettel emlékezik vissza. Elmondása szerint kapcsolatukat kölcsönös tisztelet és szeretet jellemezte, közösen építették fel otthonukat, amelyet saját erejükből szépítgettek évről évre. – Nagyon szép életünk volt, még ha nem is jutottunk el mindenfelé utazni, és a lehetőségeink is szerényebbek voltak. Minden forintot meg kellett gondolni, ha szerettünk volna lakást vagy autót teremteni magunknak. A szüleink sem tudtak segíteni, mert ők is szerény körülmények között éltek, de mi minden apróságnak is tudtunk örülni – részletezte.
Férje elvesztése után a mai napig egyedül él, az elmúlt években azonban sokat jelentett számára az a nyugdíjas közösség, amelyhez egy ismerőse révén csatlakozott. A klubban rendszeresen énekeltek, táncoltak, közös programokon és kirándulásokon is részt vettek, ami – mint mondta – sok örömet adott számára, és segített abban, hogy ne érezze magát egyedül. Marika néni ma is örömmel foglalkozik otthona szépítésével és rendezésével. Mindennapjait nyugodt, meghitt környezetben tölti, ahol számára minden apró részlet fontos.
Fotó: Albert Péter







