Különleges lehetőség nyílt meg két, egészségügy iránt érdeklődő hatvani diák előtt. A Hatvani Bajza József Gimnázium tanulói, Kordoványi Gréta és László Lujza a „21 Nő az egészségügyért” mentorprogramhoz kapcsolódva szerezhettek szakmai tapasztalatokat és betekintést az orvosi pálya világába. A program célja, hogy támogassa azokat a fiatalokat, akik a jövőben az egészségügyben vagy a tudományos életben szeretnének elhelyezkedni.
A Nagytotál következő adásában a két gimnazista mesél majd arról, hogyan találtak rá a mentorprogramra, milyen élményeket és inspirációt kaptak a szakemberektől, valamint arról is, hogyan telnek a mindennapjaik az iskola és a külön felkészítések mellett. A nézők azt is megtudhatják, milyen célok lebegnek a szemük előtt, és mi motiválja őket abban, hogy egyszer az egészségügyben dolgozzanak.
A Nagytotál következő adását kedden, az esti híradót követően láthatják.