Rendhagyó koncertet tartottak július 8-án a Kossuth téren. Egy 20 fős dél-koreai ifjúsági kórus lépett fel a szökőkút melletti részen. A csoportot a helyi református egyház hívta meg, hogy tartsák meg ezt a zenés, énekekkel teli előadást, amiben a Bibliai történések is megelevenednek. – A biblián keresztül vizsgálják, hogy mi romlott el, és hogy lehet megjavítani az emberi életet. A teremtéstől a jövő kiteljesedésééig tart az előadás – részletezte Tatai István református lelkész.

A koreai fiatalok magyarul is énekeltek, előadásukban pedig számtalan életünkhöz kapcsolódó nehézséget, problémát felvetetettek. Ugyanakkor ezekre megoldást is kínáltak. Mindemellett személyes tapasztalataikat is megosztották a jelenlévőkkel, így teremtve valódi hitet, kapcsolódást egymáshoz. A kórus tagjai egy gyülekezetből érkeztek és a mély hitük vezérli őket. Az előadásukban pedig azt az örömöt és a reményt adják tovább, amit Jézus jelent számukra.


Fotó: Rozgonyi Dezső