Szabó Bencét nagyon sokan ismerik a városban, ezer szállal kötődik Hatvanhoz. Egészen kicsi kora óta énekel, édesanyja szerint egyszerre tanult meg beszélni és énekelni. Három-négy évesen kezdett zeneóvodába járni, később Köles Éva tanárnő tanította népdaléneklésre, majd Földesi Korsós Andrea és Szabó Krisztina is tanította.
Több tehetségkutatóban is szerepelt: volt az Ének iskolájában, a Kismenőkben, a The Voice-ban, legutóbb pedig az X-faktorba is beválogatták. A Kommentár műsorban felidézte, mennyire örültek ennek a lehetőségnek.
Bence elmondása szerint sokkal nagyobb varázst kapott, mint amire számított. Az élő show-k hetében rengeteg szakember segítette a felkészülésben, beleértve pszichológusokat, énektanárokat és producereket. 12 versenyző volt az élő show-ban. Bár nem jutott tovább, hálás a sorsnak, hogy ilyen jól alakult a szereplése.
Szeretne majd saját zenekart alapítani, és olyan zenéket írni, amelyeket az emberek szeretnek hallgatni. 2025 június 4-én lesz saját előadói estje a budapesti MOM Kulturális Központban.