Az ipari parkban, a Horváth Rudolf telephelyével szemben, az M3-as autópálya mellett építi fel a 20 üzemét a Lipóti Pékség. Olyan gyárat alakítanak itt ki, ami a legmodernebb technológiával, teljesen automatikusan, mindig azonos, kimagasló minőségben működik majd. Az ünnepélyes alapkőletételen Szabó Zsolt országgyűlési képviselő azt mondta: Hatvan nagyon vonzó település a beruházók számára. Mint fogalmazott: a búza, maga az élet, ebből készül a kenyér, mi magyarok pedig a kenyérszentelés és az államalapítás kapcsán is kötődünk hozzá.

Horváth Richárd polgármester arról beszélt, hogy a vállalkozások kiemelten fontosak Hatvanban, nagyon sok befektető választja a települést. A város vezetése pedig mindent megtesz azért, hogy a cégek eredményesek és sikeresek tudjanak lenni. Hatvanban alacsonyak az adóterhek: az ingatlanadó a maximálisan kivethető mértéknek az egyharmada, az idegenforgalmi adó a fele, a helyi iparűzési adó pedig 2 százalék alatt van és nincs telekadó. A városban pedig összesen 1600 vállalkozás működik.

Ifj. Tóth Péter, a Lipóti Tóth és Társai Zrt. vezérigazgatója kiemelte: csaknem 30 éve úgy dolgoznak, hogy folyamatosan fejlesztéseket hajtanak végre, nem telt el úgy hónap, hogy ne fogtak volna bele valami innovációba. Most is ez történt.

A pékség alapítója, Tóth Péter emlékeztetett: 1992-ben 4 fős vállalkozásként indultak, ma pedig már 230 mintabolttal rendelkeznek. Mindig a minőségre törekednek, hogy többet és jobbat nyújtsanak a konkurenciánál. A hatvani üzem az ország legnagyobb sütőüzeme lesz: 20 ezer négyzetméteren, naponta 1,3 millió dara terméket állítanak elő, évi 70 ezer tonna sütőipari terméket értékesítenek. Lesz itt nosztalgiakifli és erdélyi pityókáskenyér is, legyen szó fagyasztott vagy napi friss termékekről, összesen 30-35 félét gyártanak, ami a magyar vásárlási szokásokat kielégíti.

Varga Mihály hangsúlyozta: a 15 milliárd forint összértékű beruházással Magyarország legnagyobb sütőipari üzeme valósul meg, amelyhez a kormány 7 milliárd forinttal járult hozzá a Nagyvállalati Beruházási Támogatási program keretében. Ahogy a pénzügyminiszter mondta: mindezt örömmel teszik, mert ezzel a jövőbe fektetnek be. – Ez a vállalkozás robottechnikával épül, mégis 260 embernek ad munkalehetőséget. Hagyományos iparágat képvisel, de innovatív szemlélettel teszi azt. Ez a beruházás jól kifejezi, hogy a magyar vállalkozók bíznak a magyar gazdaság erejében – fogalmazott.

Kitért rá: a kormány a gazdaságvédelmi akcióterv keretében számos támogatással és hitelprogrammal többszáz-milliárd forint értékben segítette az elmúlt időszakban a magyar vállalkozásokat a munkahelyek megvédésében és teremtésében.

Az alapkövet közösen helyezték el, a tervek szerint pedig jövő nyárra teljesen elkészül a hatvani üzem.