Hamarosan nagy döntést kell hozniuk a nyolcadikos diákoknak, ugyanis nem sok idő maradt hátra, hogy leadják jelentkezésüket a középfokú oktatási intézményekbe. A DISZI-be is várják a továbbtanuló diákokat, idén már szerveztek az érdeklődőknek nyílt napokat, ahol a fiatalok betekintést nyerhettek a létesítmény mindennapjaiba, nem csak az oktatással ismerkedhettek, a diákéletből is kaptak ízelítőt.
Jelenleg csaknem ezer diák tanul az iskolában, öt évfolyamon összesen 34 osztály működik. Hazánkban 2020-ban átszervezték az oktatást, ami több változást is eredményezett. Ennek fényében a technikumi tanulók négy helyett öt évig tanulnak, 12. év végén előrehozott érettségit tesznek magyarból, matekból és történelemből, idegen nyelvből és a szakmai tantárgyból pedig 13. év végén vizsgáznak. Az oktatási intézmény igazgatója szerint ez kedvező feltételeket biztosít, diákjaik számára, mivel a szakmai érettségi eredményét négyszerezik, ami magas pontszámot eredményezhet továbbtanuláskor. Dravnyik Zsuzsanna kiemelte, hogy emiatt egyre többen jutnak be valamilyen felsőoktatási intézménybe, hogy diplomát szerezzenek. A DISZI leginkább ipari területre szakosodott, változatos lehetőséget kínál a továbbtanulóknak, népszerű technikumi képzésen a specializált gép- és járműgyártás, az elektrotechnika, a szállítmányozás, valamint és a sportágazat.
Az intézmény vezetője hangsúlyozta továbbá, hogy a tanulóknak naprakész tudást biztosítanak, ami igazodik a gyorsan változó igényekhez, így azok a diákjaik, akik az iskola elvégzése után inkább munkába állnának, helyt tudnak állni a munkaerőpiacon. Nagy hangsúlyt fektetnek továbbá a gyakorlati oktatásra. Ehhez kapcsolódóan a Heves Vármegyei Szakképzési Centrum segítségével nemrég egy csaknem 90 millió forintos beruházás is megvalósult a DISZI kerekharaszti tanműhelyében. Ennek keretében kialakításra került egy komplex gépjármű sor, digitális labor, beszereztek továbbá egy hibridmeghajtású gépjárművet, továbbá vizsgaállomásként is üzemel a műhely. Mindezen eszközök megfelelnek a 21. századi elvárásoknak, így valós helyzeteken gyakorolhatnak a tanulók.
Dravnyik Zsuzsanna arról is beszélt, hogy céljai között az is szerepel, hogy jó szakembereket képezzenek, mivel hatalmas a munkaerőhiány a piacon, illetve, hogy minél többen menjenek továbbtanulni valamilyen felsőoktatási intézménybe. Szorgalmazzák továbbá azt is, hogy a diákok gondolkozzanak el azon is, hogy a Damjanichban megszerzett tudással lehetőségük van saját vállalkozást alapítására.