A január végi testületi ülésen több mint 30 napirendről döntöttek a képviselők. Ezek közül a legmeghatározóbb a Zöldülő Város Projekt volt, ami egy másfélmilliárd forintos beruházás. Ezt az összeget egy sikeres pályázattal nyerték meg, most a testület pedig elindította a szükséges közbeszerzést.
– Tavaly tavasszal Lázár János azt mondta: a pályázatok kérdésében a hatvani polgármesternek 100 százalékig igaza van. Így annak ellenére, hogy a megye elutasította a pályázatainkat, a Zöldülő Város Projektet megnyertük. Ennek keretében megújul a könyvtár Kossuth téri épülete, a belvárosi piac és a környező zöldterület is – részletezte Horváth Richárd polgármester. Hozzátette: sajnálja, hogy nem egyhangúlag döntött a testület erről, mivel Köves Gáborné nem támogatta ezt a beruházást. Kifejtette: azon vannak, hogy a lehető leggyorsabban elinduljon a kivitelezés és megvalósuljon a beruházás, ezzel pedig tovább fejlődjön a város.
Az ülésen elfogadták az óvodák fejlesztési koncepcióját is, amely az intézmények következő éveit határozza meg 2023-ig. – Hatvan azon kevés települések egyike az országban, ahol nő a gyerekszám. Mindez pedig úgy, hogy nem születik több gyerek, hanem sok fiatal család költözik ide, akik gyermekeikkel együtt itt képzelik el a jövőjüket – fogalmazott a városvezető. A koncepcióban továbbá benne van az is, hogy az önkormányzat éves szinten plusz 200 millió forinttal támogatja az óvodákat.
Döntöttek arról is, hogy a Harang utcát kiépítik, ugyanis az ottani ingatlantulajdonosok kérték, hogy szüntessék meg a földutat. Szó volt továbbá arról is, hogy kijavítják a Gesztenyéskert óvoda tetőbeázását, felújítják a Kossuth téri 1848-as emlékművet, és támogatják a kórház alapítványát is.
Az üléssel egybekötve tartották meg az előre meghirdetett közmeghallgatást is. Itt Vona János részéről elhangzott: olvasta a hírt, hogy Újhatvanban és Óhatvanban a főúton egyaránt megújulnak a járdák. Szerinte először a város olyan területein kellene rendbe tenni a járdákat, ahol nincs, vagy nagyon leromlott az állapota. Példaként említette a Kertész és a Május 1. utat. Horváth Richárd válaszában úgy fogalmazott: 30-40 évvel ezelőttig senki sem foglalkozott a járdák állapotával a városban. Ez az első testület, ahol a képviselők keretükkel gazdálkodva segíthetik a körzetüket. Emellett pedig szintén a jelen vezetés érdeme, hogy éves szinten 30 millió forintot költenek csak a járdákra. A lakók jelzései alapján végzik el a felújításokat. A felújítások pedig folytatódnak.
Hornyák Róbertné azt hozta szóba, hogy az elmúlt évben a közterületeken elvégzett fűvágást követően nem szállították el a hulladékot, az pedig eltömítette a vízelvezetőt. Ez problémát okozott nekik a Hatvanas utcában. A városvezető reakciójában elmondta: azon dolgoznak, hogy maximálisan rendben tartsák a várost, megvizsgálják pontosan melyik területről van szó, ha hozzájuk tartozik és nem a társasház feladata, akkor rendezik az ügyet. Hornyák Róbertné azt is kifogásolta, hogy a rossz időpontban tartják a közmeghallgatást. Horváth Richárd válaszul azt közölte: évek óta ebben az időpontban szervezik meg, de a képviselők és a polgármester is rendszeresen tart fogadóórákat, nyilvánosak az elérhetőségeik, bármikor lehet őket keresni.
Baranyi Lajos Dezső a Mártírok útján él, ő arról panaszkodott, hogy egyes házaknál nagyon sok a szemét és megjelentek a rágcsálók is. A városvezetés azt reagálta: céljuk, hogy a település minden pontjához hasonlóan, az a rész is tiszta, szép és rendezett legyen.