A tavalyi évhez hasonlóan, idén is számos érmet gyűjtöttek a felkészülési és az úszószezont záró versenyeken a Gigászok SE úszói. Az Országos Régió Bajnokságon Delfin korosztályban szereplő csapat összesen 13 bajnoki címet szerzett, a 13 ezüst, 16 bronz és számos pontot érő 4.-5.-6. helyezéssel együtt, és ezzel a tavalyi évhez hasonlóan a pontversenyben a második helyen végeztek a régióban a Miskolci Sportiskola mögött.

Régió bajnokok:

– Kajzinger Janka: 200m hát, 100m mell, 200m vegyes, 200m gyors, 200m mell, 100m hát és 50m mellúszásban

– Kajdi Dávid:50 és 100m pillangóúszás és 200m vegyesúszás

– Burus Bodza: 50-és 100m pillangóúszás

– 4x50m női vegyesváltó: Molnár Jázmin Aisa, Kajzinger Janka, Burus Bodza, Papp Boglárka

Fentieken kívül a csapat tagjai és számos érem tulajdonosai: Csépe Borka, Markolt Dóra, Sipkó Márk, Müller Áron, Mészáros Balázs, Címer Kevin

Az Országos Cápa Bajnokságra 3 versenyző úszott szintidőket: Jele Sára, 100m és 200m hátúszásban, Fehér Abigél 100m és 200m mellúszásban, illetve Szabó Arnold 200m és 400 m vegyes, 100m és 200m hát, illetve 50 és 100m gyorsúszásban. Mindhárom versenyző egyéni csúcsokat úszott, Arnold a 100m és 200 m hátúszásban is bejutott a döntőbe, ahol az 5. és 7. helyen végzett. 50 gyorson éppen lecsúszott a döntőről 9. helyen zárt. Abigél a szoros mezőnyben néhány századdal maradt le a döntőről, 100 mellen a 12., 200-on a 13.helyen végzett. Sári célja saját ideit megjavítani, mindkét számában jelentősen faragott nevezési idein – emelte ki Prouteau Éva, a Gigászok SE Úszószakosztály vezetője.

A korábbi évekhez hasonlóan népszerűek voltak táboraik is, két hét alatt közel 70 gyermek táborozott a gigászokkal a Hatvani Strandfürdőben, illetve a korábbi évekhez hasonlóan népszerű volt a kezdő és haladó úszásoktatás is, ahová 40 gyermek jelentkezett az idén.

A korosztályos országos bajnokságok lezárásával nyári pihenőre mennek a gigászok úszói.