Idén is megrendezték a Mustang Trail terepfutóversenyt a Nagygombosi Borászat festői területén. A közösségi futásra 37-en neveztek be és nemcsak Hatvanból, hanem még 13 településről érkeztek sportolók. Az esemény idén is közös bemelegítéssel kezdődött, majd a résztvevők nyakukba vették a kitűzött távokat. Egy kör 3,5 km volt, ezt lehetett duplázni és triplázni is. A terepen voltak frissítőpontok is, ahol teával és zsíros kenyérrel kínálták a futókat. A távok teljesítése után mindenkinek járt a jól megérdemelt forralt bor is, amit a Nagygombosi Borászat ajánlott fel a versenyzőknek. A közösségi futás idén már negyedik alkalommal került megrendezésre. Az első két évben több, mint százan startoltak el a rajtnál, ahová az ország számos pontjáról érkeztek. Tavaly és idén a világjárvány korlátozásai miatt családiasabb hangulatú volt a program, de az élmény így is maradéktalan volt: vidám futással és emlékezetes közösségi élménnyel telt az alkalom.

Fotók: Dudás Noémi