A régi palafedésnek már nyoma sincs, a tető és a homlokzat is majdnem teljes egészében elkészült – már az utolsó etapnál tart a Bajcsy-Zsilinszky úti rendelők felújítása. A kivitelező a tervek szerint halad a munkával, jelenleg is több munkafolyamat zajlik egyszerre. Az épület külsejének felújításánál már csak pár lépés maradt hátra. – A tető és a homlokzat már csaknem teljesen kész, az akadálymentes bejárattal pedig már végeztek – mondta Füzeséri László kivitelező. Hozzátette: a bejárati lépcsőnél lévő akadálymentes rámpa is már készen van. Akárcsak kint, bent is folyik a munka, egyre több minden valósul meg a rendelő felújításából. – Belül jelenleg glettelnek, a rendelőkben és a vizesblokkokban a kerámia falburkolatokat teszik fel. Ezt követően már csak a festés és szerelvényezési munkák maradnak hátra – emelte ki.

A belső elválasztó falat is elbontják, és egy üvegfelülettel oldják meg a váróterem természetes megvilágítását. Horváth Richárd polgármester kiemelte, különösen fontos, hogy az orvosi rendelőkben megfelelő körülmények között fogadhassák a betegeket. – Öröm látni, hogy milyen jól haladnak a szakemberek a rendelők felújításával, és hogy hamarosan már birtokba is vehetik a hatvaniak. Fontos szempont volt a költségvetés összeállításánál, hogy a pályázatok ne álljanak meg, az, hogy biztosítani tudjunk hozzájuk plusz forrást. Ez a beruházás is jól példázza ezt, 58 millió forint az, amit pályázaton nyertünk, ehhez 88 millió forintot tett hozzá az önkormányzat – fejtette ki.

Az újhatvani rendelők felújítása nem csak az épület megújulását jelenti, több új eszközzel is bővül a helyiség. Így többek között 17 darab négyüléses várótermi padot helyeznek ki, több berendezési tárgyat lecserélnek a rendelőkben, emellett új orvosi műszerek is segítik majd a rendelést. A tervek szerint a pótmunkákkal együtt februárra elkészül a beruházás. A felújítás ideje alatt a Daliban végzik munkájukat az orvosok, kivétel Dr. Kerekes Ildikó és Dr. Éger Andrea, akik a vasútállomás épületében várják a betegeket átmenetileg.

A projekt a TOP-4.1.1-16-HE1-2019-00003 azonosító számú pályázat keretében, a Széchenyi 2020 program támogatásával valósul meg.