– Egy szezon első meccse mindig várakozásokkal teli, bár előzetesen csak a tisztes helytállásra számíthattunk (az ellenfélnek ez már a 2. meccse volt és az elsőn szintén idegenben 80 pontos különbséggel nyert Nagymaroson). Viszonylag ritkán fordul elő, amikor egy csapat nem túl olajozott játékkal mérkőzést tud nyerni, hát most ez nekünk sikerült – kezdi a mérkőzés értékelését Robotka Tamás, játékos-edző.

– A védekezésünk rendben volt, alapvetően az első félidőben, amikor 16 percig embert fogtunk csak 19 egységet engedélyeztünk a vendégeknek, aztán a faultproblémák miatt át kellett térni a zónára, amely már nem volt olyan hatékony, de azért nem tudtak felállt védelem ellen sok mindent kezdeni, csak a támadásaink közben elveszített labdáinkból tudtak megkontrázni. A támadójátékunk egyik hagyományos fegyvere, a tripla nem működött se Jávorszkinak, se Szekeresnek, se Váraljainak, se Robotkának nem ment be egy sem, pedig próbálkoztunk bőven. Ellenben a bruszt, a harc nagyon ment és mind Mezei Balázs, mind Kiss Bence, mind Morvai Dávid jócskán szedték a támadó pattanót is. Ebből pedig Balázs és Bence is sok pontot termelt. Amíg volt levegő, kvázi az első 20 percben, addig vezettünk 3-4 szép támadást, viszont a 3. negyedben, amikor megkaptuk az egész pályás letámadást, csak erőlködtünk – vélekedik Robotka.

– Amit mindenképp ki kell emelni az a csapategység, bármilyen összetételben voltunk fenn a pályán mindenki egy irányba húzott és egységesen keményen harcolt. Egyénileg Mezei Balázs és Kiss Jani pontjai maximális elismerést érdemelnek, Kiss Bence búrái a tízes listán dobogósok, de Morvai Dávid lepattanói is fontosak voltak csakúgy, mint Jávorszki Robi 7 egysége és Váraljai Ricsi alázatos játéka és Birtalan Dávid egyetlen triplája viszont az a mínusz 16 pontról egyenlítő ellenfél demoralizálása végett a meccs egyik fő momentuma volt kb. 8 méterről. Összességében egy munkás, de megérdemelt győzelmet arattunk, egy kemény és lendületes, viszont még rutintalan ellenféllel szemben – zárta gondolatait a játékos-edző.

Pest Megyei bajnokság B1 csoport  1. forduló

11. 15. Szerda 20:00 Hatvan Kodály Zoltán Értékközvetítő és Képességfejlesztő Általános Iskola
10 néző

Hatvan KK – DMTK Haraszti Sasok   72 : 67 (23-13, 17-16, 13-22, 19-16)

edző: Törőcsik Marcell

Az eredmény alakulása: 3. perc 4-5, 5.p. 9-8, 8.p. 18-10, 12.p. 27-17, 16.p. 32-19, 18.p.34-27

24.p. 44-35, 26.p. 51-37, 28.p. 53-43, 31. p. 53-53, 34. p. 61-53, 36.p. 62-61, 38. p. 68-62, 39. p. 68-67

Kipontozódott: Kiss J. 32. perc ill. Pázmándi 36. p.

Büntetők: Jávorszki 1/1, Kiss B 2/1, MEZEI 16/14, Kiss J. 5/3 szum: 24/19=79%

Vendégek: 25/13=52%

Faultarány: 22+ 1T : 17

Kezdő ötös: 65 : 59