A nagygombosi borászatban augusztus végén kezdődött a szüret, és várhatóan a jövő héten be is fejeződnek a munkálatok. Az idei évben szárazság és jégverés is nehezítette a munkát, de a szőlő jó minőséget mutat, a borászok koncentrált borokra számítanak.