Múlt hétvégén Balatonkenesén tartották meg a BalatonMan nevű, hosszútávú országos bajnokságot. Ennek keretében teljesítette Pangl Bettina az Ironmant, ahol korcsoportjában a harmadik helyezést érte el. A mezőnyben ő volt a legfiatalabb aki teljesítette a 3,8 km-es úszást, a 180 km kerékpározást és a 42 km futást. – Egy év intenzív felkészülés előzte meg a versenyt. Egy egészséges drukk volt bennem, de nem izgultam túl a megmérettetést. Az úszás nagyon jól sikerült, viszont a kerékpárnál a folyamatos szembeszél miatt elfáradtam, mindezt tovább tetőzték az emelkedők is. A futás volt az első maratonom is, ahol több holtponttal is szembetaláltam magam, ám a családom és a párom támogatása segített ezeken túllendülni és célbaérni – elevenítette fel a küzdelmes 14 óra 54 percet Pangl Bettina. Ugyanakkor a célban egy újabb boldog pillanatot élhetett át: párja megkérte a kezét, így a versenyről már menyasszonyként térhetett haza. Bettina elmondta: a jövőben szeretné Nagyatádon is teljesíteni ezt a kihívást.

Hatvanból szintén először érdemelte ki a Vasember címet Őri Dávid, Furucz Imréné 8 meglévő IronMan után féltávot teljesített a BalatonMan-en.