Idén már élőben, közvetlen közelről figyelhetik meg az érdeklődők Hatvan visszatérő gólyapárját. A madarak 2018 óta minden tavasszal a Batthyány utca 38. előtti villanyoszlop tetején építik fészküket, ahol akár öt fiókát is felnevelnek. A gólyapár mindennapjait a hatvanigolya.hu weboldalon lehet látni szünet nélkül, folyamatosan.
Jagodics Milán, a Pro Natura Mozgalom alapító tagja hangsúlyozta: évek óta kiemelt céljuk a környezetvédelem és a Hatvan környéki élővilág megóvása, így most egy fokozottan védett fajra, a gólyákra irányítják a figyelmet. – Az volt az elképzelésünk, hogy ha felteszünk egy kamerát, és a hatvaniak követhetik a gólyapár, illetve a fiókák mindennapjait, akkor egy erősebb kötődés alakul ki az emberekben a gólyák iránt. Így a helyiek és azok, akik figyelemmel kísérik a kamerát, sokkal nagyobb felelősséget éreznek majd a madárfaj iránt. Ebben a misszióban az önkormányzat is partnerünk volt, közösen valósítottuk meg ezt a projektet – részletezte.
A Pro Natura Mozgalom évek óta nagy hangsúlyt fektet a környezetvédelemre. Madárodu programjuk részeként rendszeresen ellenőrzik az odukat és a költéseket, emellett szemétszedő és faültetési akciókat is szerveznek.
Fotó: Albert Péter





