A nyári szünidő alatt sem unatkoznak a gyerekek a városban. Tegnap délután például megismerkedhettek a képregények világával. A Hatvany Lajos Múzeum szervezésében egy interaktív foglalkozáson vehettek részt a rajz iránt érdeklődők.
A Magyar Képregény Szövetség első kiállításán (2004-ben) megfogalmazódott a szervezőkben a gondolat, hogy a gyerekeknek kedvezve, megterveznek egy sablont, amelynek segítségével ők is megrajzolhatják saját történeteiket.
– Nagyon élénk fantáziával rendelkeznek a mostani gyerekek. Több hazai és külföldi rendezvényen is jelen voltunk, és több ezer alkotás született már, de két hasonlóval még nem találkoztam. Jellemzően a szuperhősök, mesefigurák – mint például Grafield – a legnépszerűbbek, de vannak, akik hétköznapi, vagy elképzelt történeteket vetnek papírra – fogalmazott Erhardt Domonkos képregényrajzoló.
Hozzátette: ma már szinte alig készül kézzel készített alkotás, hiszen a digitalizálásnak köszönhetően számtalan új lehetőség nyílik a rajzolók számára, amely gyorsítja is a munkájukat.
Sárdi Katalin, az Illyés Akadémia animáció szakos hallgatója. Azt mondja, bár jobban szeret manuálisan, grafittal dolgozni, a számítógépes programoknak köszönhetően például többféle színt tud alkalmazni, ami különlegesebbé teszi a rajzait. Az ihletet pedig legtöbb esetben az adja, ami éppen foglalkoztatja, de visszatérőek a biológiával és csillagászattal összefüggő művek is.
A sablonok kitöltését pedig nagyon élvezték a gyerekek. Volt, aki a hétköznapokból merítve talált ki történetet, de akadt olyan is, aki egysejtűekkel vagy éppen legófigurákkal töltötte ki az üres papírlapot.
A képregények pedig nem csak a gyerekeknek szólnak. Egyre inkább teret hódítanak maguknak az önéletrajzi ihletésű, a horror, vagy a magyar mondavilágból vett, és a humoros történetek is, amelyeket előszeretettel lapozgat az idősebb korosztály is.