A közel két milliárd forint európai uniós támogatás segítségével megvalósult Hatvan térségében a Zagyva folyó 3523 méter hosszúságú árvízvédelmi töltésének jogszabályokban előírt szintre történő kiépítése és megerősítése, melynek hatására nő az árvízi biztonság, csökken az árvízi kockázatok mértéke. Május elején a Hatvan város belterületi szakaszán épített vasbeton támfalat keresztező utak mobilfal elemekkel történő elzárásának próbaszerelése sikeresen megtörtént.

A projekt keretében egy teljesen új vízhozammérő szelvény épült Apcon. A távjelzős vízmérce állomás rekonstrukciójával – mely egy stabil, állandó mederalak kiépítését jelenti, melynek a torzító hatása elenyésző – pontosabb vízállás adatokkal dolgozhatnak a vízügyi szakemberek, illetve – a Zagyva felső szakaszán először – folyamatos vízhozam adatok is elérhetővé válnak. Lőrinci határában egy zsilip átépítése is megvalósult. A korszerű vasbeton műtárgy nagyobb árvízi biztonságot nyújt, mivel teljes zárást tud biztosítani árvíz idején.

Eredetileg három őrtelep felújítása szerepelt a projektben, azonban az apci gátőrtelep rekonstrukciója gazdaságosan nem volt megvalósítható, így a projekt keretében még fel nem használt költségek átcsoportosításával hamarosan egy új gátőrtelep építése kezdődik meg. Az új épület a mai igényeknek megfelelő műszaki tartalommal létesül. A másik két gátőrtelep korszerűsítése és környezetének rendezése a projekt keretében már megvalósult, ezáltal a gátőrök élet- és munkakörülményei jelentősen javultak.

Május hónapban megérkezett a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatósághoz az Energreen RoboMax típusú, távirányítású fenntartógép, mellyel a kaszálási munkák nagymértékben leegyszerűsödnek. Különlegessége, hogy a kezelő nem a gépen ül, hanem távvezérléssel mozgatja azt. A gépen nincsen fülke, így a nehezebben megközelíthető helyekre jobban odafér és alacsony súlypontja miatt meredekebb rézsűn is biztonsággal használható.