A Juhász’99 Füzesabony SC csapata érkezett vasárnap a Kodály tornatermébe, hogy a bajnokságban megküzdjön az OKTAT60 Hatvani KSZSE gárdájával. Nagy volt a tét: ha a hatvaniak megnyerik a meccset, akkor azzal megszerzik a bajnoki címet. Akkor is ők lesznek a bajnokok, ha a soron következő két másik mérkőzést elveszítik.  Ezzel a teherrel léptek a pályára a hatvaniak. Bárány Zsolt edző direkt ki sem ejtette a száján, hogy bajnokesélyesek, csak a meccsre koncentráltak, csak arra, hogy hozzák a mérkőzést.  – Nagyon jól küzdöttek a füzesabonyiak, megnehezítették a dolgunkat. Úgy a 45-50. perc környékén nyílt meg az olló közöttünk és onnantól egyre nagyobb arányban tudtunk vezetni – fogalmazott Buday Dániel. Végül ötgólos különbséggel 26-21-re győzött az OKTAT60 gárdája.  – Nem hagytunk esélyt másnak, nagyon örülök, hogy győztünk és ezzel a bajnokságot is megnyertük. Mindezt úgy, hogy a szezon legnehezebb, leggyötrelmesebb mérkőzésén vagyunk túl – értékelte az eredményt Bárány Zsolt edző.

A Hatvani KSZSE elnöke szerint, bár tavalyi harmadik hely óriási eredmény, mégsem tudtak neki felhőtlenül örülni. Éppen ezért most mindent beleadtak. – Tudatosan építettük fel a csapatot, a sikerért dolgoztunk és meg is szereztük azt. Szeretném mindenkinek megköszönni, aki részt vett ebben – mondta el Antalóczy Péter.

A fiúknak még két mérkőzése hátravan, de a bajnoki címet már senki sem veheti el tőlük.

Fotó: Albert Péter